reklamı kapat

POPÜLER

İşe geç kalma bahanelerini bitirecek akıllı alarm: Bonjour

Sabahları erkenden kalkıp, toplu taşımayla işe gidenlerin hayatını kolaylaştıracak bir akıllı alarm sistemi piyasaya sürülüyor. Kişisel asistan görevi de üstlenen Bonjour sabahları trafiği analiz edip, sahibini öyle uyandırıyor. İşe geç kalma sorunu ortadan kalkıyor.

Google Home ve Alexa gibi sistemler sayesinde kişisel asistanlar giderek daha yaygın hale geliyor. Bu iki sistemin özelliklerini bir araya getiren Bonjour bir akıllı saatten çok daha fazlasını vadediyor. Uyandırma sistemi, şık tasarımı ve gecenin en karanlık saatlerinde bile net okunabilen ekranı ile bir alarmdan beklenen her şeye sahip. Tüm bunların yanına sesli komutlarla çalışma, favori müzik listenizi çalma, takvim bilgilerini alıp otomatik alarm belirleme gibi akıllı özellikleri de ekliyor. Bu alarmın en dikkat çeken özelliğiyse sabah saatlerinde işe gideceğiniz yolun trafik durumuna bakarak gerekli durumlarda sizi erken uyandırması. Böylece “Trafik vardı, geç kaldım” bahanesi de tarihe karışacak gibi görünüyor.

Bonjour, 360 derecelik mikrofon sistemiyle odanın her noktasından sesinizi algılıyor ve kullanıcının sesinin tanımlanamaması gibi sorunlar yaşanmıyor. Geliştirilen sistem sayesinde bu akıllı saatle insansı sohbetler kurmak da mümkün oluyor. Cihaz siz onunla konuştukça daha fazlasını öğreniyor ve bu bilgilere göre hareket ediyor. Bonjour ile hava durumunu, günde kaç adım yürüdüğünüzü ve haberleri bilgisayarınızı ya da telefonunuzu açmadan öğrenmeniz de mümkün.

Özellikleriyle herkesin sahip olmak isteyeceği bu cihaz önümüzdeki hafta satışa çıkacak. Şimdilik Bonjour‘un satış fiyatı belli değil.

YORUMLAR