reklamı kapat

POPÜLER

Yüz yıllık gelenek evlere konuk oluyor: Naim for Bentley

19 Ekim 2016

Bentley‘in Naim Audio ile birlikte geliştirdiği kablosuz ses sistemi, yüz yıllık Bentley geleneğini evlere taşımaya hazırlanıyor.

İngiliz otomobil üreticisi Bentley, üzerinde imzası bulunan harici ses sistemini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Birbirinden değerli ve lüks modelleriyle herkesin hayran kaldığı İngiliz devinin, Naim Audio ile birlikte geliştirdiği premium ses sistemini, yüz yıllık mirasının ve işçilik kalitesinin yansıması olarak nitelendiriyor.

bentleysound3
Aslında Bentley kendisi gibi bir İngiliz üretici olan Naim Audio’ya hiç yabancı değil. 1974 yılında kurulan Naim Audio, Bentley’in binek otomobillerinde kullandığı dahili ses sistemini sağlayan bir üretici. Otomobil modelinde başlayan bu ortaklığın harici bir ürün ortaklığına dönüşmesi sonucu ise ortaya oldukça zarif ve kaliteli bir ses sistemi çıkıyor. Bentley Mu-so ve Mu-so QB olarak iki farklı modelde satışa çıkacak olan ses sistemlerinin kasaları alüminyum ve maun malzemelerden üretildi.

bentleysound2
Kablosuz erişime sahip sistemi App Store ve Google Play Store üzerinden indirilebilen, Naim Audio’nun mobil uygulamasından kontrol etmek mümkün. Spotify Connect ve internet radio gibi özelliklere sahip olan Mu-so ailesi, kullanıcılarına online hesapları üzerinden de müzik dinleme seçeneği sunuyor. Dahili olarak altı adet yüksek kaliteli hoparlöre sahip sistemin güç değerleri 300 watt (qb) 450 watt olarak değişiyor. Sistem üzerindeki menüler ise döner yapılı kontrol sistemi ile oldukça konforlu bir şekilde ayarlanabiliyor. Sistemin ağırlık değerlerine baktığımızda Mu-so’nun 13 kg, Mu-so Qb’nin ise 5,6 kg olduğunu görüyoruz. Her güzel şeyde olduğu gibi etkileyici sisteminde bir bedeli var. Naim Audio, Bentley Mu-so için 1.694 dolar‘lık bir fiyat belirlerken Mu-so QB modelinin fiyatı 1.108 dolar olarak belirleniyor.

YORUMLAR