reklamı kapat

POPÜLER

Isırılarak harekete geçen aksiyon kamerası [Video]

19 Haziran 2016

Outdoor sporlarıyla ilgilenenlerin yaygın olarak kullandığı GoPro aksiyon kamerası, onlarca farklı aksesuara sahip. Fakat bu aksesuarlardan hiçbiri kullanıcıların aksiyonlarını ölümsüzleştirmek adına gerekli gereksiz yüzlerce fotoğraf çekmesine engel olamıyor. GoHawk‘ın hedefi ise kullanıcının kontrolü ele almasını ve doğru zamanda kayda başlayabilmesini mümkün kılmak.

Kickstarter projesini henüz duyuran Portland merkezli Poa Labs‘in geliştirdiği GoHawk, en basit anlatımla aksiyon kamerasına ekstra deklanşör ekliyor. Bu anlamda dünyada bir ilk olan GoHawk, kaskla bile rahat kullanılabilmesi için LED göstergeye de sahip.

Kullanıcıya daha iyi bir fotoğraf video deneyimi sunabilmeyi amaçlayan GoHawk, GoPro Hero4‘e üç yeni özellik katıyor. Kaskın veya bu tür ekipmanların üzerine sabitlenerek kullanıldığında yaşanan “kayıtta mı değil mi?” endişesini gidermek için LED gösterge bu yeniliklerden biri. Kayıttayken kırmızı ışıkla kullanıcıyı uyarıyor. Ekstra deklanşör özelliği ise yüzlerce gereksiz fotoğraf çekmenin önüne geçiyor. Çok fonksiyonel bir özellik olmakla birlikte kullanım şekli biraz enteresan. Deklanşör görevi gören düğmeyi dişlerinin arasına alan kullanıcı çekime başlamak istediğinde düğmeyi ısırıyor.

gohawk
Pil ömrünü uzatmak için GoPro’ya ekstra batarya bağlayabilmek için USB girişi de ekleyen GoHawk’ı, Kickstarter üzerinden 99 dolara sipariş etmek mümkün. Proje başarıya ulaşırsa teslimatların eylül ayında yapılması bekleniyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER