reklamı kapat

POPÜLER

Apple

İşte Apple tarafından eylül etkinliğinde tanıtılacak tüm ürünler

Teknoloji devi Apple, önümüzdeki ay donanım odaklı bir etkinlik düzenleyecek. İşte bu etkinlikte iPhone 13’ler dahil birçok ürün gelecek.

Apple tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman‘a göre eylül etkinliğinde ilk olarak tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz iPhone 13 ailesi tanıtılacak.

Etkinlikte iPhone’lara ek olarak uzun zamandır merak edilen kablosuz kulaklık AirPods 3 ve iPad Pro tasarımını taşıyan iPad mini 6 da karşımıza çıkarılacak. Etkinlikte Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli de yer alacak önemli ürünler arasında yer alıyor.

Etkinlikte yenilenmiş donanımı ile normal iPad’in de olacağı aktarılanlar arasında. Bu modelin temel ihtiyaçlara ve spesifik olarak öğrencilere odaklanacağı belirtiliyor. Etkinlikte şimdilik bunlar haricinde bir donanım duyurusu beklenmiyor.

Apple’ın etkinliği tam olarak 13 Eylül tarihinde yapması bekleniyor. Etkinlikte tanıtılacak ürünleri satışı ise ne zaman olacak bilinmiyor. Global çip krizi ve pandemi Apple’ı ve tedarikçilerini de ciddi şekilde etkiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, yeni nesil MacBook Pro modellerini eylül etkinliğinde tanıtmayacak

Bu biraz üzücü görünüyor ancak modeller beklemeye değecek gibi duruyor. Çünkü Apple M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri yepyeni bir altyapı üzerine kuruluyor.

Bildiğimiz kadarıyla 12,9 inç iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip olacak yeni modeller ile tasarım güncellenecek ve dizüstülerin bünyesine HDMI ve SD kart yuvası gibi portlar konulacak. Ayrıca ürünlerde şarj için mıknatıs temelli yeni MagSafe de kullanılacak.

Modellerin performansı da yeni Apple Silikon işlemci özelinde yüksek olacak. M1X isimli yeni Apple Silikon işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeğe ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yeni işlemci ile aynı zamanda modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın