reklamı kapat

POPÜLER

İşte Samsung Galaxy S III

Uzun zamandır merakla beklenen Samsung Galaxy S III nihayet gün yüzüne çıktı. 1,4 GHz dört çekirdekli Exynos işlemcisi, 1 GB RAM’i ve 1280×720 çözünürlük sunan 4,8 inçlik Super AMOLED ekranıyla dikkat çeken Samsung Galaxy S III, 8 megapiksel kameraya sahip. Aynı zamanda ön yüzde 1,9 megapiksel destekli ikinci bir kamera yer alıyor. Android 4.0 Ice Cream Sandwich yüklü Samsung Galaxy S III, çakıl mavisi ve mermer beyazı olmak üzere iki farkı renk seçeneğine sahip.

KULLANICI ETKİLEŞİMİ ÖN PLANDA
Samsung Galaxy S III kullanıcıların yüzünü, sesini ve hareketlerini tanıyan gelişmiş yeteneklere sahip. Samsung Galaxy S III’ün kullanıcıların telefonu nasıl kullandıklarını anlayan Smart Stay, kelimeleri dinleyen ve cevap veren S Voice, hareketlerini anlayarak kullanım kolaylığını artıran Smart Alert, cihazla kullanıcı arasındaki etkileşimi güçlendiriyor. Bunlara ek, Galaxy S III, Android Beam’i genişlettiği S Beam özelliği ile başka bir Galaxy S III telefonuna dokunarak 1 GB boyutundaki bir filmi üç dakikada, 10 MB’lık bir müzik dosyasını Wi-Fi veya hücresel sinyal olmadığı durumlarda kullanıldığında iki saniye gibi bir sürede paylaşabilme olanağı sunuyor. Arkadaş fotoğrafı paylaşma özelliği sayesinde fotoğraf galerisindeki veya kamerada bulunan bir fotoğrafı doğrudan kolay bir şekilde resimde bulunan tüm arkadaşlarınızla paylaşabilme kolaylığı sağlıyor.

Ayrıca basın toplantısında tanıtılan başka bir özellik ise AllShare Cast. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Galaxy S III telefonları ile televizyonlara kablosuz içerikleri anında aktarabiliyor. AllShare Play ile kullanıcılar, Galaxy S III cihazıyla telefon, tablet, PC ve televizyonlar arasında, mesafeden bağımsız olarak, her türlü dosyayı anında paylaşabiliyor. AllShare Play’deki Group Cast özelliği aynı Wi-Fi ağı üzerinde bulunan birden fazla arkadaşınızla ekranınızı paylaşabilme olanağını sunduğu gibi, kullanıcıların kişisel cihazlarından gerçek zamanlı bir paylaşım yaparak iş arkadaşlarınızla aynı anda yorumlar ve değişiklikleri içeren çizimler de hazırlayabiliyor.
Samsung Galaxy S III AllShare
Galaxy S III’ün 8 megapiksellik kamerası sıfır gecikmeli denklanşör hızına sahip. Hareketli objeleri gecikme yaşamadan kolay bir şekilde yakalamaya imkan tanıyor. Burst shot fonksiyonu, anında birbirini izleyen yirmi kare çekebiliyor ve Best photo özelliği sekiz fotoğrafın en iyisini seçiyor. Bu şekilde Galaxy S III, kullanıcılara daha gelişmiş ve akıldan çıkmayan bir kamera deneyimi sağlıyor.
Samsung Galaxy S III
Kullanıcılar yakın saha iletişimi (NFC) sayesinde cihazlarını kullanarak mobil ödeme yapabiliyor. Game Hub tarafından sağlanan pek çok oyun ile zenginleşen oyun deneyiminin yanı sıra, Video Hub, seçilmiş bazı ülkelerde kullanıcılara yüksek kaliteli TV kanalları ve filmler sunuyor. Samsung Music Hub; kişisel müzik yayını servisi sağlıyor. İlk aşamada belirli pazarlara sunulacak olan Game Hub, Video Hub ve Music Hub platfromları, yakın zamanda global pazarlarda kullanımda olacak.

SAMSUNG GALAXY S III TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ekran
4,8 inç HD Super AMOLED, 1280×720 piksel

İşletim sistemi
Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

İşlemci
1,4 GHz dört çekirdekli Exynos

Kamera
Ön: 8 megapiksel, oto fokus
Arka: 1,9 megapiksel

Video
Codec
MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson Spark

Kayıt ve oynatma
Full HD (1080p)

Ses
Codec
MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X

Bağlantı
Wi-Fi a/b/g/n, Wi-Fi HT40
GPS/GLONASS
NFC
Bluetooth 4.0

Hafıza
16/ 32 GB User memory + microSD

Boyutlar ve ağırlık
136,6 x 70,6 x 8,6 mm, 133 gram

Pil
2.100 mAh