reklamı kapat

POPÜLER

jabra
jabra

Jabra tamamen kablosuz ilk kulak içi kulaklığını tanıttı [Video]

Jabra tamamen kablosuz ilk kulak içi kulaklığı Elite Sport‘u kullanıcıların beğenisine sundu. IFA Fuarı’nda tanıtılan kulaklık Samsung’un kısa bir süre önce duyurduğu Gear Icon X’i hedef alıyor. Gear IconX’te olduğu gibi kalp ritmi ölçümü yapabilen kulaklık, katedilen mesafeyi, hızı, süreyi ve ne kadar kalori harcandığını ölçebiliyor.

Elde ettiği verileri mobil uygulama aracılığıyla kullanıcılara sunan kulaklığın her bir parçasında iki adet mikrofon yer alıyor. Bu mikrofonlardan ilki gelen aramaları cevaplamaya diğer mikrofon ise ortam gürültüsünü engellemeye imkan tanıyor. IP67 sertifikası sayesinde 1 metre su altında 30 dakika boyunca çalışabilen Jabra Elite Sport, nabız verilerine/hız bilgilerine dayanarak VO2 max (maksimum oksijen tüketimi) tahmininde bulunuyor.

iOS ve Android’li cihazlarla uyumlu şekilde çalışan kulaklık tam dolu pille 3 saate varan kullanım imkanı vadediyor. Kulaklıkla birlikte gelen şarj destekli kılıf ise Elite Sport’a ekstradan 6 saatlik güç sağlıyor. 30 Ekim’de yurtdışında piyasaya sunulacak Jabra Elite Sport, 249 dolardan satışa sunulacak.

VİDEO