reklamı kapat

POPÜLER

Jabra’dan titreşimle bildirim veren kulaklık

Farklı amaçlar için geliştirdiği birden fazla kulaklıkla alanında önde gelen isimlerden biri olan Jabra, Halo Smart adlı yeni kulaklığıyla gündelik yaşamda kulaklığını yanından ayırmak istemeyenleri hedef alıyor.

Oldukça sade bir tasarıma sahip olan bu kulakiçi kulaklık; ofiste, yürüyüşte veya evde rahatlıkla müzik dinlemek isteyenler için önemli özellikler sunuyor. Her şeyden önce rahatlığa ağırlık veren kulaklıkta esnek bir ense bandı bulunuyor ve hafif yapısıyla uzun süreli kullanımlarda bile rahatsızlık oluşturmuyor. Bant kısmı yalnızca estetik açıdan şıklık sunmakla kalmıyor içerisindeki mıknatıslar aracılığıyla kulaklıkların düzenli bir şekilde tutulabilmesini sağlıyor. Kulaklık kullanılmadığı zaman bu kısmın üstüne getiriliyor ve böylece kablolar sarkarak rahatsız etmiyor. Kablosuz olarak akıllı telefona bağlanan kulaklık bildirim geldiğinde titriyor ve üzerindeki küçük tuş sayesinde Google Now‘a hızlı erişim sağlıyor. Ayrıca gelen mesajları kullanıcıya sesli olarak aktarabiliyor.

Mikrofonu rüzgar sesini karşı tarafa iletmeyen kulaklık suya dayanıklı yapısıyla sporcuların da tercih edebileceği bir kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. Android ve iOS platformunda kullanılabilen kulaklık 17 saat konuşma ve 15 saat müzik dinleme süresi vadediyor. Tamamen siyah ve siyah-kırmızı renk alternatifleri sunan kulaklığın bu ayın sonunda 80 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtiliyor.