reklamı kapat

POPÜLER

Jandarma Togg

“Jandarma TOGG” ile trafik dersleri başlatıldı [Video]

 - Güncelleme: 07 Nisan 2024 20:20

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı “Jandarma TOGG” ile trafik dersleri başlattı.

Bu konuda yapılan açıklamada, “Jandarma TOGG ile Trafik Dersleri Başlıyor. 1. Bölüm: Yaya Geçitlerinde Dikkat Edilecek Hususlar ve Emniyet Kemeri Devamı gelecek… İyi Bayramlar ve Güvenli Yolculuklar.” denildi ve hemen aşağıda izleyebileceğiniz, özellikle çocukların çok dikkatini çekecek ilginç bir video paylaşıldı. Süreç hakkında TOGG’un kendi açıklaması ise şöyle oldu: “Jandarmamız T10X ile trafik kurallarını hatırlattığı bir seri başlatmış. Sürüş güvenliğimiz için her zaman trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’nin farklı şehirlerinde kullanıcıları T10X ile buluşturan Togg, geçtiğimiz hafta elektrikli araçla bayram seyahatine çıkacak kullanıcılara pek çok öneride bulunmuştu. Togg’un önerileri tam olarak şöyle olmuştu:

Şarj noktalarına göre rota oluşturun

Elektrikli araçlarla uzun yolculuk öncesi rotayı şarj noktalarına göre planlamak konfor sağlar. Eğer bir T10X kullanıyorsanız, akıllı cihazınız yolunuzun üzerindeki şarj noktalarını kendiliğinden gösterir.

Kendiniz için iki saatte bir mola verin

En sorunsuz ve yormayan yolculuk, araç tipi fark etmeksizin iki saatte bir mola verilerek yapılan yolculuktur. Yolculuğunuz sırasında kendiniz için verdiğiniz molalarda aracınızı şarj ederseniz, sadece şarj için durmadan tatil rotanıza ulaşabilirsiniz.

Hız ve enerji tüketimine dikkat!

Sadece elektrikli araçların değil içten yanmalı araçların menzili de sürücünün kullanım tarzından etkilenir. Yolculuğunuz sırasında bir sonraki şarj noktasını belirlerken, ortalama hızınızın ne olacağını ve bunun ne kadarlık bir enerji tüketimine neden olacağını öngörmeye çalışın.

Tüm şarjı bitirmeyin

Tamamen boş bir batarya, şarj noktasında daha uzun süre beklemenize yol açar. Ükemizde hızlı şarj istasyonlarının sayısı her geçen gün artıyor. Hedeflediğiniz şarj noktasında beklemeniz söz konusuysa, yakın çevredeki diğer istasyonlara ulaşacak kadar şarjınızın olmasına özen gösterin.

Otel rezervasyonu yaparken şarj imkânını da sorun

Artık pek çok konaklama tesisinde 3.7 kW, 7.4 kW, 11 kW ya da 22 kW gücünde çıkış sağlayan şarj üniteleri var. Tatilinizi planlarken bu imkana sahip bir tesis seçerseniz, aracınızı gece şarj edip, gündüzleri çevreyi rahatlıkla gezebilirsiniz. 

Togg T10X yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER