reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Jawbone, arızalı UP bileklikler için para iadesi yapıyor

Dergi olarak bizim de merakla beklediğimiz bir aksesuar olan Jawbone UP yurt dışında piyasaya çıktı. Ancak bilekliği kullananlar bir süre sonra şarj ve pil sorunları yaşamaya başladı. Bunun üzerine de Jawbone firması ürünü satın alan kullanıcılara sorgusuz sualsiz para iadesi yapmaya başladı.

Advertisement

Firmanın CEO’su Hosain Rahman konuya ilişkin bir açıklama yaptı ve kullanıcıların cihazı istedikleri gibi kullanmasına engel olan sorunlardan ötürü özür diledi. Rahman, UP’lardaki sorunun bilekliğin güç sistemini etkileyen birkaç kapasitörden kaynaklandığını belirtti ve kullanıcıların 7-10 gün arasında sorun yaşamaya başladığını söyledi.

JawBone’un para iade politikası da kullanıcıları memnun edecek nitelikte. Firma, para iadesi talabinde bulunan kullanıcılarına anında ödeme yapıyor ve bilekliklerin kendilerinde kalmasına izin veriyor. Sorunsuz yeni bilekliklerin ne zaman piyasada olacağına ilişkin şu an için bir bilgi yok.

Bileğinize taktığınız silikonla kaplı bir bileklik olan Up, içinde algılayıcılar sayesinde yürüdüğünüz mesafeyi, kalp ritminizi ve uyku düzeninizi otomatik olarak takip ediyor. Bilekliği kullanmak için iOS uygulamasını iPhone, iPad veya iPod touch’a yüklemek yeterli oluyor.