reklamı kapat

POPÜLER

Android desteğine kavuşan Jawbone UP, bu ay içinde Avrupa’da

Yaklaşık iki yıl önce piyasaya sürülen aktivite bilekliği Jawbone UP‘ın satışı, şarj ve pil sorunları yüzünden durdurulmuştu. Jawbone firması aktivite bilekliğini satın alan kullanıcılara sorgusuz sualsiz para iadesinde bulunmuştu. Firmanın CEO‘su Hosain Rahman, sorunun bilekliğin güç sistemini etkileyen birkaç kapasitörden kaynaklandığını belirtmiş, UP kullanıcılarına para iadesinde bulunacaklarını söylemişti. Firma, bileklikteki sorunların kaynağını çözüp ikinci nesil UP’ı geçtiğimiz yılın kasım ayında kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Bu tarihe kadar yalnızca iOS kullanıcılarına hitap eden Jawbone UP, bundan böyle Android‘li cihaz sahipleri tarafından da kullanılabilecek. Jawbone UP’ın ne işe yaradığını belirtmekte yarar var. Jawbone UP, kullanıcıların attıkları adım sayısını, yürüdükleri veya koştukları mesafeyi, gün içerisinde yemiş oldukları yemeklerin kalorilerini öğrenebilmelerine olanak tanıyor. Kullanıcıların yedikten sonra nasıl hissettiğini ve uyurkenki hareketlerinin de takibini yapabiliyor.

Jawbone UP’ın en güzel fonksiyonu ise hareketsiz kalınan durumlarda hafif bir titreşimle uyarı vermesi. Örneğin sabah 08:00’e alarm kurduğunuzda UP, REM uykusunda olmadığınız, alarmdan birkaç dakika önce yatakta hareket ettiğiniz bir anda titreşimle sizi uyandırıyor. Böylece güne çok daha mutlu bir şekilde başlayabiliyorsunuz. Geçtiğimiz kasım ayında ikinci nesil UP’ı belirli ülkelerde satışa sunan Jawbone, aktivite bilekliğini bu ayın içinde Avrupa, Asya, Avustralya’da da satışa sunacak. Orta Doğu’da yaşayan kişiler ise UP’a nisan ayında sahip olabilecek. Bilekliğin yurt dışındaki satış fiyatı 129 dolar.

UP by Jawbone

FİYAT
Ücretsiz*

BOYUT
iOS: 42,5 MB
Android: 25M
YÜKLEMEK İÇİN
iOS https://itunes.apple.com/us/app/up-by-jawbone/id461125277
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jawbone.up&

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Jawbone UP

YORUMLAR