reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPad, 3-4 ay içinde piyasada olabilir

Apple ürünlerine olan ilgi arttıkça ürünlerin yeni modelleriyle ilgili söylentiler ve bilgi sızmaları da artıyor. Digitimes’ın son haberine göre yeni nesil iPad‘ler için parça teslimatları yapılmaya başlandı. Bu da demek oluyor ki 3-4 aylık bir süre sonunda yeni iPad piyasada olabilir. Haberde, geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan ve önemli bir teknik aksaklık söz konusu olmazsa yeni nesil iPad’in şubat ayında piyasada olacağını söyleyen Citi analistinin yorumlarına da yer veriliyor. Çin’in Commercial Times gazetisinin haberine göre de iPad’lerin üretimini yapan Foxconn fabrikası, ocak ayında yeni tabletin üretimine başlayacak.

2011’in 4. çeyreğinde 14-15 milyon iPad 2 üretilmeye devam ediyor. 2012’nin ilk yarısında bunun 4-5 milyon seviysine inmesi bekleniyor. Yeni nesil iPad’in üretim adedinin ise ilk çeyrek içinde 9,5-9,8 milyon seviyesinde seyretmesi öngörülüyor.

Yeni nesil iPad’de Retina Display olarak geçen ekran ve muhtemelen dört çekrdekli olacak A6 işlemci bulunması bekleniyor. Tabletin, şu anki modeline kıyasla çok daha ince olacağı da söylentiler arasında.