reklamı kapat

POPÜLER

Jawbone UP2

Jawbone orta seviye UP2 ile mobil ödeme sistemli UP4’ü duyurdu

Jawbone, iki yeni aktivite bilekliğinin duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bugüne kadar piyasaya sürdüğü en küçük ve en uygun fiyatlı aktivite bilekliği UP2 ile mobil ödeme sistemini destekleyen UP4’ü tanıttı. Daha önceki UP serilerinin de tasarımcısı olan ünlü tasarımcı Yves Behar’ın imzasını taşıyan bilekliklerden ilk olarak UP2’nin ne gibi özelliklere sahip olduğundan bahsedelim.

UP3 modeline kıyasla çok daha küçük olan UP2 (25 gram ağırlığında), Jawbone’un belirttiğine göre pili tam şarj edildiğinde 7 güne varan kullanım süresi sunuyor. Su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğu için duşta bile kullanılabileceği belirtilen aktivite bilekliğinde daha önceki UP modellerinde yer alan bir çok özellik yer alıyor. Bluetooth bağlatısı sayesinde kablosuz olarak mobil cihazlarla eşleşebilen bileklik, iOS ve Android’li cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor. Atılan adım sayısını, yürünen veya koşulan mesafeyi, gün içinde ne kadar kalori harcandığı gibi özellikleri, geliştirilen uygulama üzerinden sunan UP2, uyku düzenini de takibi yapabiliyor.Jawbone UP2’nin yurtdışındaki yaklaşık satış fiyatı ise 100 dolar.

Jawbone’un diğer tanıttığı UP4 ise ailenin en güçlü modeli olarak göze çarpıyor. UP4, aktivite takibi yeteneğinin yanında mobil ödeme sistemine de destek veriyor. Bünyesinde barındırdığı NFC bağlantısı sayesinde UP4’ü NFC desteki bir POS cihazına yaklaştırarak alışverişlerinizdeki ödemeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Şu an için UP4’teki mobil ödeme sistemi sadece American Express kartlara destek veriyor. İleride bu kartlara yenilerinin eklenmesi kuvvetle muhtemel. Kısa bir süre sonra piyasadaki yerini alacak Jawbone UP4’ün satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Jawbone UP2

Jawbone UP4
Jawbone UP4
Jawbone UP4
Jawbone UP4