reklamı kapat

POPÜLER

Joypad ile iPhone’unuz oyun kontrolörüne dönüşüyor

iOS’li cihazlar mobil oyun pazarının en önemli aktörlerinden ancak oyun oynamak için hala daha eski usul konsolları tercih eden kullanıcıların sayısı da bir hayli fazla. Hal böyle olunca ortaya çeşitli ara çözümler çıkıyor. Joypad uygulaması da bunlardan biri. iPhone’a kurulan uygulama ile telefonunuz iPad, Mac ve PC’nizdeki belli başlı oyunları kontrol edebileceğiniz bir gamepad’e dönüşüyor.
Joypad
Yapmanız gereken ilk şey uygulamayı iPhone’unuza kurmak. Sonrasında oyunu oynayacağınız cihaza (iPad, Mac veya PC) iPhone’unuzu Bluetooth aracılığıyla bağlıyorsunuz o kadar. Joypad’in desteklediği oyuna göre, iPhone ekranınızdaki kumandanın yapısı değişiyor. Bu sayede sizin ekstra bir ayar yapmanıza da gerek kalmıyor. Joypad’in önemli bir artısı da Google TV desteğine sahip olması. Bu sayede AirPlay aracılığıyla iPad’inizden veya iPhone’unuzdan Apple TV’nize aktardığınız ve büyük ekranda görüntüleyebildiğiniz oyunu Joypad ile kontrol edebilirsiniz.
Joypad
Halihazırda Joypad’in desteklediği oyunların sayısı sınırlı ancak geliştiricilere açık SDK’sı sayesinde kısa süre içinde birçok oyunun Joypad desteğine kavuşacağını söylemek mümkün. Bu eğlenceli ve faydalı uygulamayı App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

YORUMLAR