reklamı kapat

POPÜLER

Jurassic World Evolution’la kendi dinozor parkınızı yaratmaya hazır olun [Video]

1999 yılında hayatımıza giren RollerCoaster Tycoon ile eğlence parklarına bakış açımız değişti. Kısa sürede bağımlılık yapan oyun zaman içinde farklı geliştiricilerin elinden de geçti. Onlardan biri olan Frontier Developments şimdilerde yeni bir eğlence parkı simülasyonu peşinde.

RollerCoaster Tycoon serisi en sevdiğimiz oyun serilerinden biri olabilir. Frontier Developments’ın 2016’da geliştirdiği Planet Coaster da yine ilgimizi çekmişti. Ancak ekip işi biraz daha ciddileştirmiş. Microsoft’un Gamescom öncesi panelinde Frontier Developments’ın Jurassic World oyunu duyuruldu. Jurassic World Evolution ismini taşıyan oyunda oyuncular kendi dinozor eğlence parkını yaratabilecek.

Oyun Jurassic World filminde yer alan adada geçiyor. İzleyenler hatırlayacaktır, Jurassic World’de de adada gerçek dinozorların yer aldığı bir park bulunuyordu. Kontrol edilemeyen bir dinozorun kaçışı sonucu ortalık karışıyordu. Tabii oyunda da tıpkı filmde olduğu gibi yeni dinozor türleri elde etmek için türler arası deneyler yapıyor ve parkın güvenliğini sağlamaya çalışıyorsunuz. Yaptığınız seçimler farkı olaylar zincirine sebep olabiliyor. Bu sırada etçil bi dinozorun korunaklı bölgesinden kaçıp ziyaretçilerin tadına bakması işten bile değil anlayacağınız.

Oyunla ilgili fazla detay paylaşılmadı ancak oyunun 2018 yazında çıkacağı belirtiliyor.