reklamı kapat

POPÜLER

1.500 beygirlik Koenigsegg Regera’ya yere basma kuvvetinde sınıf atlatan gövde kiti

Pebble Beach Concours d’Elegance kapsamında meraklılarıyla buluşan Regera, gövdesine eklenen aerodinamik kit eklentileriyle yere basma kuvvetinde sınıf atlıyor.

Mercedes’in Maybach 6 Vision konseptiyle büyük bir ilgi topladığı Pebble Beach Concours d’Elegance‘ın ilk kez tanıtılan modellerin yanı sıra birbirinden prestijli klasik otomobilleri ağırlığını sık sık dile getiriyoruz. Otomobil tutkunlarının yoğunlukla klasik modellere yöneldiği organizasyonda bu yıl işler biraz daha değişmiş gibi gözüküyor. Mercedes’in ardından Koenigsegg’den gelen Regera hamlesi bu zamana kadarki en fantastik organizasyonlardan birisine tanık olmamıza vesile oldu. İlk tanıtımı 2015 yılında gerçekleştirilen Regera’ya organizasyon kapsamında yeni bir aerodinamik gövde paketi getiren Koenigseg, aracın fazlasıyla etkileyici olan yere basma kuvvetini bir adım daha öteye götürüyor.


Geçtiğimiz yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen Regera’dan 75 kilogram daha iyi yere basma kuvveti sunan gövde paketi, toplamda 385 kilogramlık bir değeri Regera ile bir araya getiriyor. Kit kapsamında ön ve arka kanatçıklar, daha büyük bir ön spoyler ve elektronik olarak form değiştiren arka spoyler Regera’nın 1.500 beygirlik gücüne ve 2.000 Nm torkuna yeni bir anlam katıyor. Bu kitle birlikte 0’dan 100’e hızlanma değeri 2,8 saniye olarak açıklanan Regera’nın yüzümüze tebessüm yaratan diğer hız rakamlarına baktığımızda 6,6 saniyelik 0-200, 10,9 saniyelik 0-300 ve 20 saniyelik 0-400 gibi korkutucu değerlerle karşılaşıyoruz. Organizasyon kapsamında açıklamalarda bulunan Christian von Koenigsegg; “Ürettiğimiz modelleri halkla paylaşma fırsatı pek fazla bulamıyoruz. Bu organizasyon arabalarımızı meraklılarla buluşturmak için harika bir fırsat sunuyor. Umarım otomotiv meraklılarıyla dolu bu hoş kalabalık tüm araçların tadını çıkartır.” diyerek kendilerinin dışında var olan katılımdan da memnun olduğunu ifade etti.