reklamı kapat

POPÜLER

Kalp sağlığını kontrol eden akıllı baskül

Sağlık odaklı cihazlarıyla tanıdığımız ve yakın zamanda 191 milyon dolara Nokia‘nın satın aldığı Withings, standart basküllerden çok daha kapsamlı ölçümler yapabilen yeni baskülünü tanıttı. Kullanıcının kalp sağlığıyla yakından ilgilenen Withings Body Cardio, iOS ve Android uygulaması ile beraber kullanılıyor.

Withings Body Cardio, tıpta nabız dalga hızı (PWV) adı verilen ve basit bir tabirle kanın vücutta hangi hızda dolaştığını gösteren bir değeri ölçebiliyor. Bu ölçüm ise kişinin kalp sağlığının bir göstergesi olarak kullanılıyor. Bu değer yüksekse, kişide yüksek hipertansiyon riski oluştuğu ifade ediliyor. Withings’in yeni baskülü bu değeri kullanıcının ayağından ölçebilmek için entegre sensörlerini kullanıyor.

Hem iOS hem de Android platformunda bulunan Withings Health Mate uygulaması, basküle her çıkışında kullanıcının verilerini otomatik olarak kaydediyor. Kullanıcının önüne zayıflama hedefleri koymasına yardımcı olan uygulamada daha pek çok detay da görüntülenebiliyor. Vücuttaki yağ, kas, kemik ve su oranını ölçen Withings, bunu bilimsel bir teknikle yapıyor. Baskülün ekranında hava durumu bilgisini de görmek mümkün. Ailenin diğer üyelerini de tanıyan Body Cardio, her biri için ayrı profiller oluşturuyor. Yalnızca 18 mm kalınlığındaki baskülün siyah ve beyaz seçenekleri mevcut.

Genetik olarak hipertansiyon riski taşıyanların veya kalp sağlığını yakından takip etmek isteyenlerin kendi PWV değerlerini evdeki baskül ve bağlı uygulama ile kontrol edebilmesine yardımcı olan Withings Body Cardio, hem Withings hem de Apple mağazalarında 180 dolarlık fiyatıyla temmuz ayında satışa sunulacak.