reklamı kapat

POPÜLER

En değerli otomobil şirketleri listesinde sürpriz gelişme

Tesla otomotiv dünyasında ezber bozmaya devam ediyor. Çevreci otomobil algısını kökten değiştiren, burnundan kıl aldırmayan yılların kelli felli otomobil devlerini bir bir elektrikli otomobil üretmeye zorlayan, son olarak Model 3 talepleriyle şov yapan şirket, şimdi de marka değeri konusunda rakiplerine kabusu olmaya devam ediyor.

Millward Brown grubunun veri sağlayıcısı BrandZ tarafından düzenlenen en değerli otomobil markaları listesinde bu yıl önemli değişimler yaşanıyor. Son zamanlarda başı skandallarıyla epey ağrıyan Volkswagen, kullanıcıların gözünden düştüğü gibi, ilk 10’daki yerini de kaybediyor. Ve onun yerini ise otomotiv sektörünün parlayan yıldızı Tesla alıyor. Marka değerini 4,4 milyar dolara yükselten şirket, Alman üreticiyi yerinden ederek ilk 10’a iddialı bir giriş yapmış durumda. “Çevreci – çevreye zararlı” savaşının galibi de belli oldu diyebiliriz.

Volkswagen yerini Tesla’ya kaybetse de Volkswagen Grubu’na bağlı Audi ilk 10’da yer almaya devam ediyor. Ancak onun da geçen seneye göre yüzde 6’lık bir düşüş yaşaması gözlerden kaçmış değil. BrandZ’nin yayınladığı detaylı rapora buradan ulaşabilirsiniz.

top-ten-car-brands