reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3 için talep patlaması yaşanıyor

Tesla’nın uzun bekleyişin ardından nihayet geçtiğimiz hafta duyurduğu yeni elektrikli otomobili için şu sıralar müthiş bir talep patlaması yaşanıyor. Henüz ilk gününde 130 binden fazla talep Model 3, henüz birkaç gün içinde bu sayıyı ikiye katladı.

Apple hayranları için yeni iPhone modeli, Star Wars tutkunları için yeni Star Wars filmi neyse, şu an otomotiv dünyasında Tesla Model 3 için benzer bir çılgınlık yaşanıyor. Tesla’nın giriş seviyesi elektrikli otomobili için bu çılgınlık yakın zamanda sona erecek gibi de görünmüyor. Tanıtılır tanıtılmaz 1.000 dolar depozito karşılığında bekleme sırasına geçen 132 bin kullanıcıya bir hafta içinde iki katı daha eklenmiş durumda. Cumartesi günü Twitter hesabından 232 bin talebe ulaştıklarını belirten Tesla CEO’su Elon Musk, dün akşam bu sayının 276 bine dayandığını açıkladı.


Talep bu kadar yoğun olunca, Musk yeni otomobilleri hakkında henüz açıklamadıkları birkaç detay daha paylaştı. Musk, Model 3’ün arkadan çekişli olmasının yanı sıra dört tekerden çekiş sistemine sahip bir versiyonunun da olacağını belirtti. Bunun yanında daha donanımlı paketin yine birkaç sürprize daha sahip olacağını müjdeledi.

Üst donanım paketleriyle daha neler gelecek bilmiyoruz ancak, 35 bin dolara otopilot ve Supercharging sistemlerinin standart geldiği, 346 km menzile sahip bir elektrikli otomobil yeterince etkileyici. Dolayısıyla bu yoğun talep de hiç şaşırtıcı değil.

YORUMLAR