reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3’ün ilk test sürüş videoları yayınlandı

Tesla’nın uygun fiyatlı elektrikli otomobili Model 3 birkaç gün önce nihayet duyuruldu ve henüz birkaç gün içinde yüz binlerce talep aldı. Müstakbel Tesla Model 3 sahipleri otomobillerini heyecanla bekleyedursun, şanslı azınlık henüz piyasaya çıkmasına uzun bir süre olan Tesla Model 3 ile birkaç tur attı bile.

Lansman sonrası yeni Tesla’nın içine giren basın mensupları, direksiyon başına geçen Tesla sorumlusu eşliğinde yaşadıkları deneyimleri kendi hesaplarından paylaştı. Böylece Model 3’ün iç tasarımını daha detaylı, gidişini ise ilk kez görme şansı elde ettik. Test sürüş videolarında ilk göze çarpan şey ön konsoldaki devasa ekran. Bildiğiniz gibi Tesla Model 3’te bu ekran haricinde herhangi bir gösterge veya bilgi ekranı bulunmuyor. Otomobille ilgili tüm bilgiler 15 inçlik dokunmatik ekrana sığdırılırken, videodaki Tesla sorumlusunun da belirttiği üzere daha kolay kontrol için ekran dikey değil, yatay konumlandırılmış.

tesla model 3
İç mekanla ilgili bir diğer detaysa, otomobilin dışarıdan da son derece şık görünmesini sağlayan cam tavan. İkinci videoda görebileceğiniz üzere, cam tavanın görüş kabiliyeti sayesinde otomobil içeriden adeta convertible hissi veriyor. Tesla sorumlusu lamine camla kaplı tavanın UV ışınları geçirmediğini belirtiyor.

Test sürüşlerinde otomobilin sınırları fazla zorlanmamış ancak Model 3’ün 0-100 km/s hızlanmasını 6 saniyenin altında tamamlayacağını öğrenmiştik. Tesla Model S kadar etkileyici değil elbette ancak 35 bin dolarlık elektrikli otomobil için hiç de fena sayılmaz.

VİDEO