reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla Model S / X’e motoru ile hareket edebilen ekran konuldu [Video]

Tesla’nın büyümesinde büyük etkisi bulunan Tesla Model S ve Model X, artık bir motorlu hareketli ekrana da sahip. Firma sınırları zorluyor.

2022 içerisinde Lufthansa’dan ayrılan Kemal Geçer liderliğinde Türkiye pazarına girecek dev elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye’de büyük bir operasyona hazırlanıyor. Bu açıdan Türkiye’de artık eskiye oranla daha fazla oranda gündeme gelen şirket, bildiğimiz kadarıyla Model serisi tüm araçları Türkiye’ye getirecek ve bu araçlar arasında Tesla Model S ile Model X de yer alacak. Bu elektrikli lüks modeller bugün bir kez daha gündemde çünkü yeni sürümlerde aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz motoru ile hareket edebilen bir dokunmatik ekran yer alacak. Bu şirket tarafından resmi olarak konulan motorlu ekran istenirse sağa, istenirse de sola doğru dönebilecek. Bu sayede isterse sürücü, isterse de yolcu daha rahat bir görüş açısı elde edebilecek. Eğer istenmiyorsa ekran merkezde tutulmaya ise devam edilebilecek.

Tesla araçlar en son Türkçe dil desteği ile dikkat çekmişti. Tesla Türkiye operasyonunun önemli isimlerinden Emir Tunçyürek, Twitter’dan şu açıklamayı yapmıştı: “Tüm Tesla modellere (MCU2+) Türkçe dil desteği filoya internet üzerinden güncelleme olarak birkaç yeni özellik ile beraber gönderilmeye başlandı. @Kemal_Gecerr Hayırlı olsun!” 

Tesla geçtiğimiz hafta 2022’nin ilk çeyreğinin finansal sonuçlarını paylaştı. Buna göre şirket üç ayda 18,7 milyar dolar gelir elde etti. Firmanın üç aylık net kârı ise 3,3 milyar dolar seviyesinde yer aldı. Tesla’nın 2021’in ilk çeyreğindeki geliri 10,4 milyar dolar seviyesindeydi ve 2022’nin ilk çeyreğinde tüm çeyreklere oranla gelir rekoru kırıldı. Firma 2021’in dördüncü çeyreğinde yani son üç ayında ise 17,2 milyar dolar gelir açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket daha önde de 2022’in ilk çeyreği için teslimat / üretim odaklı bilgi paylaşımı yapmıştı. Buna göre şirket 2022’nin ilk üç ayında 310 binden fazla otomobil teslimatı gerçekleştirdi. Bunun üretici için tüm zamanlar özelinde bir rekor olduğu aktarılmıştı.

Tesla adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın