reklamı kapat

POPÜLER

Kemal Geçer

Tesla Türkiye’den ayrılan Kemal Geçer veda açıklaması yaptı

 - Güncelleme: 30 Kasım 2023 22:34

Tesla Türkiye’den ayrılan Kemal Geçer, bu akşam X hesabı üzerinden bir veda açıklaması paylaştı.

Kemal Geçer tarafından yapılan açıklama şöyle oldu: “Otomotiv sektörünü ilham kaynağı olacak şekilde değiştiren, sadece teknolojik olarak değil aynı zamanda dünyanın gelecek projeksiyonu içinde lider bir marka olan Tesla’nın Türkiye’deki kurulum ve konumlandırma sürecini tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İki yıldır kurucu genel müdür olarak yürüttüğüm Tesla Türkiye’deki görevimden kasım ayı sonu itibariyle yeni bir projeye odaklanmak üzere ayrılıyorum. Bu süre içinde harika bir ekiple kuruluş-lisanslar-satış- hizmet-teslimat-servis süreçlerini birlikte geliştirdik. Kuruluş ve yapısal süreçlerin tamamlanmasının ardından araçların müşteriye teslim edilmesine kadar olan her aşamada gece gündüz keyifle birlikte çalıştık. Müşterilerimizle mağazada yaptığımız keyifli sohbetleri ve bazı araçları bizzat teslim ederken yaşadığım mutluluğu unutmam mümkün değil. Bu mutluluğun arkasında tabi ki müşterilerimize ve sektöre getirdiğimiz birçok yenilik ve başarı yer alıyor; Bir otomotiv markası olarak ilk defa (ithalatçı distribütör ve bayi olmaksızın) doğrudan ve online satın alma deneyimini yaşattık. BTK onay sürecinden geçip yerli operatör ile bağlantılı hizmetler veren ilk yabancı otomotiv markası olduk.”

-Bir otomotiv markası olarak ilk defa (ithalatçı distribütör ve bayi olmaksızın) doğrudan ve online satın alma deneyimini yaşattık.

-BTK onay sürecinden geçip yerli operatör ile bağlantılı hizmetler veren ilk yabancı otomotiv markası olduk.

-EPDK’dan şarj operatörü lisansı alan ilk yabancı otomotiv şirketi olduk.

-Tesla şirket tarihinin en başarılı lansman ve pazar girişini yaptık.

-Lansmandan hemen bir ay sonra araç teslimatlarına başlayıp ilk dört ayda 10 bin üzerinde müşterimizi aracına kavuşturarak bir rekora imza attık.

Her aşaması yenilik ve gelecek vizyonu içeren lansman ve operasyon süreçlerinin başarı ile tamamlanmasını sağlayan, bu yoğun ve heyecan dolu süreçte benimle birlikte harika bir özveri ile çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım. Bu başarının sağlanmasında katkıları olan değerli iş ortaklarımıza, Kamu Yetkililerine, bir otomobil değil Tesla almanın heyecanını yaşayan müşterilerimize ayrıca teşekkür ederim.

Bana güvenerek bu eşsiz deneyimi yaşamamı sağlayan şirket Yönetimine ve sevgili Elon’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım. İki kişi ve bir masa olarak başlayan Tesla Türkiye, bu yolculuğa 100 kişilik harika ve etkin bir ekip olarak büyüyerek devam edecek. Sevgi ve saygılarımla Kemal Geçer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kemal Geçer, LinkedIn üzerinden beğenerek doğruladığı buradaki haber ile netleştiği üzere bundan sonra Starlink şirketinin Türkiye genel müdürü olarak görev yapacak. Eğer bilmiyorsanız Starlink’in arkasında Elon Musk’ın sahibi olduğu özel uzay firması SpaceX yer alıyor. Starlink üzerinden dünyanın birçok noktasına direkt olarak uzaydan internet sağlanıyor. Starlink’in Türkiye macerası maalesef halen beklemede yer alıyor.

Sistemin Türkiye’deki durumu hakkında en son Dr. Ömer Fatih Sayan şu açıklamayı yapmıştı: “Düşük Yörünge Uyduları üzerinden hizmet sunumuna yönelik istişare toplantımız; kamu kurumlarımız ve bağlı şirketleri ile özel sektör temsilcilerimizin katılımıyla devam ediyor. Starlink’in ülkemizde de faaliyette bulunma talebine yönelik gerekli regülasyon sürecini, sektörümüzün tüm aktörleri ile değerlendiriyoruz.

Türkiye’nin güvenlik, ticari, teknik ve mali konudaki hassasiyetlerini ortaya koyacak, yetkilendirme süreciyle ilgili gereksinimleri belirleyeceğiz. Yürüdüğümüz her yolda yerli-milli çıkarlarımızı her şeyin üzerinde tutuyoruz.

Ülkemizin geleceği ve ilerlemesi için bizim çizeceğimiz bir yol haritasına eşlik etmek isteyen, destek olmak isteyen herkesle el ele verip çalışacağız. Süreç sonucunda çıkaracağımız yetkilendirmeyle ilgili gereksinimlere uyan firmaları da ülkemize davet etmekten memnuniyet duyacağız.

Bununla birlikte düşük yörünge uydu sistemleri üzerine çalışmalar yapan TÜRKSAT, Plan-S, Hello Space, Fergani Uzay Teknolojileri gibi yerli firmalarımızı sonuna kadar destekleyecek ve bu firmalarımızın dünya çapınca bir etkiye sahip olması için yanlarında olacağız. Ülkemizin haberleşme geleceği için istişare toplantımıza katılan tüm sektör temsilcilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Kemal Geçer açıklaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu