reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

jeep elektrikli bisiklet

Karşınızda gücüyle çok iddialı Jeep elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarına sürpriz bir isim de dahil oldu. Dünyaca ünlü dev firma Jeep, ilk elektrikli bisikletiyle pazarda ses getirmeyi başardı.

Advertisement

Elektrikli bisiklet pazarı büyümeyi sürdürüyor. Görünüşe bakılırsa artık bu pazara motosiklet üreticileri yanında otomobil üreticileri dahi ilgi gösteriyor. Bu firmalardan olan Jeep, ilk elektrikli bisikletiyle karşımızda yer alıyor. Henüz bu modelin tüm detayları açıklanmıyor. Ancak kısıtlı bilgilere göre bisiklet 750W gücünde bir merkeze konumlandırılan elektrik motoru üstüne kuruluyor. Electrek’e göre bu motor tam olarak Bafang Ultra. Yani motorun potansiyel olarak 52V bisikletlere özel pil paketiyle 1.600W güç sunabildiği ve tam 160 Nm tork değeriyle geldiği aktarılıyor. Yani gerçekten çok güçlü olan Jeep imzalı ilk elektrikli bisiklet, görebileceğiniz üzere kalın lastiklere ve gelişmiş süspansiyon sistemlerine sahip. Bu sayede her türlü zemin koşulunda yol alınabilecek model, önde ve arkada disk frenler ile donatılmış. Tam dolu pille 64 km yol yapabildiği aktarılan bisikletin, direkt olarak Jeep‘in imzasını taşıyan bir parçası yok gibi görünüyor.

jeep elektrikli bisiklet
jeep elektrikli bisiklet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeep elektrikli bisiklet QuietKat desteğiyle hayat buluyor

Henüz bu elektrikli bisikletin fiyatı açıklanmıyor. Ancak çıkış tarihi olarak haziran ayının adı geçiyor. Fiyatının oldukça yüksek olacağını düşündüğümüz bisiklet, dikkat çekmesine rağmen fark yaratmayı başaramıyor.

İlginizi Çekebilir

Tasarımıyla fark yaratan bisiklet modeli