reklamı kapat

POPÜLER

BMW M1000RR
BMW M1000RR
BMW M1000RR

Karşınızda ilk M serisi yarış motosikleti: BMW M1000RR

BMW’nin M serisi otomobil modelleri birçok kişinin hayallerini süslüyor. Şimdi ise ilk M serisi yarış motosikleti BMW M1000RR karşımızda.

BMW’nin M otomobil modelleri biliyorsunuz yüksek performans ve sportif sürüşe odaklanıyor. Firmanın M rozetli ilk motosikleti BMW M1000RR ise hali hazırda yüksek performans sunan yarış motosikleti BMW S1000RR üzerine kuruluyor. İkonik M renklerinden bir karışıma sahip olan BMW Motorrad imzalı M1000RR, yapılan iyileştirmeler ve özelleştirmeler ile firmanın şimdiye kadar ürettiği en güçlü motosiklet modeli konumunda yer alıyor. Özel Akrapovic egzoz sistemi ve karbon jantlarıyla S-RR’dan 5 kg daha hafif (192 kg) olan M-RR, motor ünitesinde yapılan çok ciddi modifikasyonlar ile 15,100 rpm’e kadar devir çevirebiliyor ve 212 beygir güç sunuyor. Bunun S-RR’dan 5 beygir daha fazla olduğu aktarılıyor. Normal yola çıkabilen yani piste özel bir versiyon olmayan BMW M1000RR, söylendiği kadarıyla 306 km/s hıza ulaşabiliyor ve 0’da 200 km/s hıza 6-7 saniye seviyesinde çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Birçok parçası karbon fiberden üretilen BMW M1000RR yarış motosikleti gerçekten özel bir model

Bu özel modele Brembo yerine kendi M rozetli fren kaliperlerini koyan BMW Motorrad, modelin için yurt dışı fiyatını da açıklammış durumda. Elbette kimse böyle özel bir motosikletin ucuz olmasını beklememeli. Bu açıdan motosikletin 39 bin dolarlık yurt dışı fiyatı birçok rakibinden ciddi oranda daha yüksek seviyede yer alıyor. Bu ilk M motosiklet modelinin ileride Türkiye pazarına da geleceğini düşünüyoruz. Ancak şimdilik bir açıklama bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Uçabilen güvenlik kamerası da yapıldı!