reklamı kapat

POPÜLER

arrinera hussarya
arrinera hussarya
arrinera hussarya
arrinera hussarya
arrinera hussarya
arrinera hussarya

Polonya’nın ilk süper otomobili: Arrinera Hussarya

14 Nisan 2015

Polonyalı otomobil üreticisi Arrinera, yepyeni coupe modelini Poznan Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. Hussarya isimli otomobil asfalta çıktıktan sonra Polonya’nın ilk süper otomobili ünvanını elde edecek.

Adını Polonya’nın Hussar süvarilerinden alan otomobil, Arrinera’nın daha önce 2011 yılında yarattığı konsept modelin üzerine geliştirildi. Gövdesinde karbon fiber ve kevlar malzeme kullanılan Hussarya, dış tasarımının yanında İtalyan rakipleriyle boy ölçüşecek performans özellikleriyle de dikkat çekiyor. General Motors’un süper şarjlı 6.2 litre V8 motorunu kullanan otomobil 650 beygir güç üretiyor. Ancak bu yalnızca konsept motorda yer alan rakamlar. Hussarya’nın üretim versiyonunda ise 800 beygir ve 900 Nm tork üreten 8,2 litre motorun yer alacağı belirtiliyor.

0-100 km’yi 3,2 saniyede tamamlayan 650 beygirlik konsept modelin ulaştığı maksimum hız ise 340 km/s. Hussarya’nın üretim modelinde bu rakamlar elbette çok daha yükseklere çıkacaktır. Sınırlı sayıda üretilecek Arrinera Hussarya’nın fiyat bilgisi henüz açıklanmış değil.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Polonya’nın ilk süper otomobili: Arrinera Hussarya” için 2 cevap

  1. Oral dedi ki:

    Lambo mu desem bugatti mi desem ferro mu desem hepsinden karıştırmışlar

  2. lk kara dedi ki:

    Huh? Arrinera Hussarya…. not Lamborghini.