reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Karşınızda tasarımı tartışma çıkartan üstü açık “Nissan Leaf”

Elektrikli otomobil pazarının en önemli oyuncularından otomotiv devi Nissan, kısa süre önce beklenmedik bir gösterim yaptı. Şirket tamamen elektrikli otomobili Leaf‘i üstü açık hale getirdi.

Elektrikli otomobil kavramını kitlelere yayan araçlardan Nissan Leaf, çok özel bir versiyona kavuştu. Tokyo’da tanıtılan bu özel versiyon, Japonya’daki 100 bininci Leaf’in satışına özel olarak hazırlanmış durumda. Satışa çıkartılmayacağı açıklanan model, tasarımsal olarak oldukça garip görünüyor. Özellikle satışa çıkartılmayacak olması üzerinden eleştirilen araç, çok daha güzel tasarlanabilirdi deniyor. Özellikle arka koltukların aşırı yüksek tercih edilmesiyle eleştiri oklarına tutulan araç, alıştığımız “cabrio araç” havasından çok uzakta duruyor. Bazı kişilerin “neyse ki gerçek hayatta görmeyeceğimiz” dediği üstü açık elektrikli otomobil, görüldüğü üzere orijinal ile aynı gövdeyi paylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Leaf

Nissan geçtiğimiz aylarda kullanılmış “Leaf” pillerinden fütüristik sokak lambaları oluşturmuştu

Şirket yan kuruluş 4R Energy Corporation ile yapılan “Reborn Light” projesi kapsamında harika sokak lambaları hazırladı. Çok fütüristik duran bu sokak lambaları, bünyelerinde Leaf modellerinden çıkan eski pilleri barındırıyor. Üzerlerinde yer alan güneş panelleriyle kendi elektriği üreten ve depolayan bu lambalar, elektriğe bağlı olmadan geceleri aydınlatabiliyor. 2011 depremi sonrası uzun süre karanlıkta kalan Japonya Namie’de prototip halleriyle testi yapılan lamba, gerçekten harika görünüyor. Proje için hazırlanan video da aşağıda yer alıyor.

İlgili Video