reklamı kapat

POPÜLER

Rollova

OLED ekranlı dünyanın ilk kompakt dijital metresi: Rollova [Video]

Hayatımızın ayrılmaz yardımcılarından şerit metreler, geleneksel yapılarını uzun yıllardır koruyor. Bazı lazer mesafe ölçeler bulunuyor ancak onlar da çok spesifik alanlarda profesyonellere hitap ediyor. Süreçte yeni nesle geçişi Rollova sunuyor.

Kickstarter’da destek aramaya başlayan Rollova, dünyanın ilk kompakt dijital metresi olarak lanse ediliyor. Cepte taşınabilecek kadar ufak bir gövdesi olan ürün, bünyesinde bir şerit taşımıyor. Ürün bunu yerine yüzeyde kaydırma yaparak ölçüm gerçekleştiriyor. Çevresi tekerlek gibi tasarlanan yuvarlak gövdeli Rollova, ölçüm detaylarını ise bünyesindeki ufak OLED ekranda (1,2 inç) gösteriyor. Farklı birimlerde ölçüm yapabiliyor olmasıyla çok kullanışlı olan ürün, yapısı gereği kavisli yüzeyler için de harika bir seçenek oluşturuyor. Gücünü iki adet CR1632 pilden alan “kayıt yetenekli” yeni nesil metre, 10 metreye kadar ölçüm gerçekleştirilebiliyor. Paslanmak çelik, plastik ve silikon lastik malzemelerden bir araya getirilen ürün, bekleme modunda tam 2 yıl pil ömrü sunabiliyor. Ürünün yanında oldukça şık da bir taşıma kılıfı veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Rollova
Rollova
Rollova
Rollova
Rollova

Rollova Kickstarter’da çok büyük bir destek gördü

Projede belirlenen 25 bin dolar hedefini tam 74 bir dolara çıkartan ürün, gerçekten çok popüler olmuş durumda. Büyük bir eksiği kapattığı görülen metre, yapılacak en az 49 dolar bağış ile 2018 Eylül ayında elde edilebiliyor. Ürünün tasarımı ve yapabildiklerini gösteren tanıtım videosu ise sayfanın üzerinde yer alıyor. Projeye destek olmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.