reklamı kapat

POPÜLER

WeWalk Vestel

Vestel mühendislerinin katkısıyla geliştirilen akıllı baston WeWALK için yeni gelişme

YGA (Young Guru Academy) ve Vestel mühendisleri tarafından görme engelliler için tasarlanan WeWALK akıllı baston, hatırlarsınız dev teknoloji fuarı CES 2018’de tanıtılmıştı. İşte bu büyük ilgi gören ürün, Indiegogo üzerinde destek aramaya başladı.

YGA ve Vestel mühendislerinin elinden çıkan WeWALK, dediğimiz gibi şu an popüler bağış platformu Indiegogo üzerinde destek artıyor. Bitimine 19 gün kalan projede konan 250 bin dolarlık hedefin henüz 14 bin dolarlık kısmını toplayabilen faydalı ürün, daha önce yer almayan yeni özellikler de kazanmış görünüyor. Örneğin alet artık Amazon Alexa, Google Haritalar, Lyft ve Uber uygulamalarıyla direkt etkileşim kurabiliyor. Gelişmiş dijital asistan Alexa ile dahili mikrofon ve hoparlör sistemiyle sesli iletişim sunan WeWALK, daha önce açıklandığı kadarıyla üç devrimsel fayda sunuyor. Bunlar şu şekilde karşımıza çıkıyor;

  • Engel Algılama: Göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri kolaylıkla algılar ve uyarır.
  • Telefonla Entegrasyon: Bluetooth ile akıllı bastona bağlandığı zaman, bildirimler takip etme ve entegrasyonları sayesinde navigasyon alma gibi özellikler sağlar.
  • Açık Platform: Geliştiriciler için kolay ve güvenli erişim sağlar ve WeWALK çeşitli mobil uygulamalara ve servislere kolaylıkla entegre olarak, yeni özellikler kazanır.

Gelişmiş akıllı baston, ultrason sensörler, jiroskop, ivmeölçer, pusula, titreşim motorları, mikro işlemci, touchpad, mikrofon, hoparlör ve bluetooth gibi üst düzey teknolojileri içeriyor. Cihazda uzun süre kullanılabilmesi için güçlü bir yeniden şarj edilebilir pil bulunuyor. Ürünün konsept tasarımının ise 10 yılı aşkın süredir görme engelliler için teknolojiler üreten YGA’ya ait olduğu söyleniyor. Vestel ise Vestel City’nin kapılarını akıllı baston için açarak, projenin gerçekleştirilmesi için gereken mühendislik ve üretim desteğini sağladığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
WeWalk Vestel
WeWalk Vestel
WeWalk Vestel
WeWalk Vestel

Akıllı baston WeWALK en akıllı yardımcılardan

Indiegogo üzerinde yapılacak en az 349 dolar bağışla elde edilebilen akıllı bastonun, satışa 499 dolar fiyat etiketiyle çıkacağı belirtiliyor. Ürünün geldiği son noktayı görmek için sayfanın üstündeki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.