reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X Fold 3 Pro

Katlanabilir telefon Vivo X Fold 3 modelinde kullanılacak işlemci belli oldu

Yolda olan yatay formlu katlanabilir telefon modellerinden Vivo X Fold 3, bir jenerasyon eski işlemci üzerine kuruluyor.

26 Mart tarihinde tanıtılacak Vivo X Fold 3, Geekbench’e göre gücünü Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alacak. Pazardaki en güçlü işlemciyi taşımayacak ancak yine de yeterince performans getirecek telefon, en üstte 16 GB RAM ile donatılacak gibi görünüyor. 6,53-inç ve 8,03-inç olmak üzere iki farklı 120 Hz OLED ekranı bir araya getirecek X Fold 3 modelinde, 5.500 mAh bataryanın olacağı da söyleniyor. Bundan önce gündeme gelen üstteki seçenek Vivo X Fold 3 Pro ise sızıntılara ve paylaşımlara göre şimdiye kadar yatay formda üretilmiş en hafif ve aynı zamanda en ince katlanabilir telefon modeli olabilir. Peki bu inceliğini yukarıda resmi posterde gördüğünüz gövdeye hangi donanımlar sığdırılacak? Telefon iddialara göre bu konuda kimseyi üzmeyecek, gücünü Snapdragon 8 Gen 3 alacak ve 5.800 mAh bataryası için tam 120W hızlı şarj desteği getirecek. Aynı zamanda 50W kablosuz şarj sunulacak telefon, en üstte 1 TB dahili depolama ile alınabilecek ve 16 GB RAM kullanılacak. İçinde 8,03-inç boyutunda, dışında ise 6,53-inç boyutunda 120 Hz OLED ekranlar taşıyacak telefon, arkasında 50 megapiksel geniş açı + 50 megapiksel ultra geniş açı + 64 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya getirecek. 32 megapiksellik iki farklı selfie kamerası ile donatılacak X Fold 3 Pro, suya karşı dayanıklı olacak ve ultrasonik ekran içi parmak izi sensörü taşıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kamera tarafı için şirketin kendi geliştirdiği V3 çipini kullanacak telefon, bundan önce yapılan paylaşımlara göre Apple’ın Mac bilgisayarlar modelleriyle bağlantı kurabilir. Yüksek ihtimalle bu altyapı için özel bir uygulama / yazılım hazırlayan firma, bu sayede Mac sahiplerinin ekran olarak X Fold 3’leri kullanmasına olanak tanıyacak gibi duruyor. İki farklı kaynağın doğruladığı bu gelişme, eğer gerçekse kablosuz ekran paylaşımı temelinde çalışacak ve çok büyük bir adım olmamasına rağmen bazı kişilerin hoşuna gidecek ve belirli spesifik durumlarda ciddi fayda sağlayabilecek.

Vivo X Fold 3 katlanabilir telefon modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli