reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 6 LOG Tasarım

Alt seviye Samsung Galaxy Z Fold ve Galaxy Watch 7 için yeni detaylar geldi

Alt seviye ya da uygun fiyatlı Samsung Galaxy Z Fold modeli ve Galaxy Watch 7 akıllı saat ailesi için yeni detaylar geldi.

Bu yıl tanıtılması beklenen daha bütçe dostu (Normal modellere oranla) Samsung Galaxy Z Fold katlanabilir telefon modeli, yeni ortaya atılan iddialara göre S Pen desteği olmadan gelecek. Bu mantıklı görünüyor çünkü firmanın alt seviye modelden bazı detayları kesmesi gerekiyor. Bu arada Galaxy Watch 7 akıllı saat serisi için de bazı bilgiler gündemde yer alıyor. İddialara göre saatin toplamda üç farklı versiyonu olacak ve bu versiyonlar gücünü 3 nm temelli yeni Exynos W940 işlemciden alacak. Bu işlemcinin yüzde 30 daha hızlı ve yüzde 50 daha verimli olduğu aktarılıyor, resmi tanıtım içinse tüm yeni cihazlar için temmuz ayına işaret ediliyor. Samsung’dan başka donanımlar da geliyor ve bunlardan birisi akıllı yüzük modeli Samsung Galaxy Ring. Model halen aşırı oranda detaylandırılmış değil ancak bazı yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Örneğin geçtiğimiz ay aktarıldığı kadarıyla firma cihazdan ilk aşamada 400 bin adet üretmeyi hedefliyor, üretimi talebe göre zaman içinde ayarlamak istiyor, üretime spesifik olarak mayıs ayında başlamayı düşünüyor ve şu aşamada temmuz ayında gerçek bir lansman yapma odağıyla çalışmalar yapıyor. Satışa ağustos ayında çıkarılacağı iddia edilen ürün için kısa süre önce düzensiz kalp ritmi, kan basıncı, EKG gibi işlevlerden yoksun olabilir söylentisi de gündeme gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce öğrendiğimiz kadarıyla cihaz sadece Galaxy telefonlar değil tüm Android telefonlar ile uyumlu olacak. Bu konuda aktif olarak çalıştığını belirten ve tam destek ile mantıklı bir adım atan Samsung, akıllı yüzük için bir iPhone desteği ise şimdilik planlamıyor gibi görünüyor. Daha önce konuşan Samsung Mobile’ın başındaki isim TM Roh’un açıklamasına göre cihazın pil ömrü kullanım şartlarına bağlı olarak 5 ila 9 gün arasında değişecek. Bu süre genel olarak yeterli görünüyor, cihazın şarj olma süresinin de çok düşük olacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy Z Fold yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli