reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Flip 6

Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 ile fiyatlar artabilir

Yakında resmi olarak lanse edilecek katlanabilir telefon modelleri Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 ile fiyatlar artabilir.

Bugün ortaya atılan iddialara göre Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Flip 6, yerlerini alacağı Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’ten 100 dolar daha pahalıya satılacak. Galaxy Z Fold 6’nın ABD’de 1.899 dolardan, Galaxy Z Flip 6’nın ise 1.099 dolardan başlayacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Halihazırda ucuz olmayan Galaxy Z serisindeki bu olası fiyat artışı, tüketiciler için elbette kötü görünüyor. Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 için burada yapılan tasarım sızıntısı, modellerde büyük bir sürprizin olmadığını gözler önüne sermişti. Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’ten aşırı farklı olmayan ancak daha keskin hatlara sahip olan katlanabilir telefonlar, şimdilik sunulacak tek bir renk seçenekleriyle boy gösteriyor. Samsung, eğer gelen iddia doğruysa yeni Galaxy ürünlerini 10 Temmuz tarihinde tanıtmaya hazırlanıyor.

Peki, bir sonraki büyük Galaxy Unpacked etkinliğinde neler tanıtılacak? Etkinlik kapsamında hemen hemen kesin olarak Galaxy Z Fold 6, Galaxy Z Flip 6, Galaxy Watch 7, yeni bir kablosuz kulaklık ya da kulaklıklar yanında detaylı olarak akıllı yüzük modeli Galaxy Ring tanıtılacak. Yeni ürünlerden Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6, çıkan son iddialara göre pazara direkt olarak Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile çıkarılacak. Yani telefonlarda küresel olarak da sadece Snapdragon işlemci sunulacak, Exynos tercih edilmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce ise alt seviye model için bilgiler gelmişti. Şimdiye kadar Galaxy Unpacked 2024 kapsamında tanıtılacak ürünler arasında bir alt seviye Galaxy Z Fold 6 ile Galaxy Z Fold 6 Ultra’nın da adı geçiyordu. Ultra’nın kaderi henüz net değil (O da gelmeyebilir) ancak geçtiğimiz hafta alt seviye Galaxy Z Fold 6’nın iptal edildiği iddia edildi. Bu nispeten uygun fiyatlı olacağı ve S Pen desteği taşımayacağı belirtilen cihazın, aktif olarak test edildiği ancak son aşamada rafa kaldırıldığı aktarılıyor. Modeller arasında yeterince fark elde edilememesi ve pazar belirsizlikleri nedeniyle tarih olduğu söylenen cihaz, düzgün bir fiyat ile çok yüksek satış rakamlarına ulaşabilirdi.

Samsung Galaxy Z Fold 6 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli