reklamı kapat

POPÜLER

Kedinizden bir an olsun ayrılmayın

Kedinizle ilgili öğrenmek istediğiniz en önemli bilgileri anlık olarak akıllı telefonuna aktarabilen bu cihaz, Kickstarter’daki destekçilerin bağışları aracılığıyla piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor

Persik adlı bir kediye sahip olan ve daha sonra kedisinin çok fazla kilo kaybının ardından hayatını kaybetmesi nedeniyle kedileri daha iyi takip etmek için cihaz geliştiren Alex Treiner, Tailio’yu tanıttı. Düz bir yüzeye sahip olan cihaz, kedinin kum kabının altına yerleştiriliyor. Daha sonra ise kedinin kilosu, kabın temizliği ve kedinizin hangi saatlerde kabın içine girdiği gibi bilgiler anlık olarak sahibinin akıllı telefonuna aktarılıyor. Bu sayede eğer kedinin sağlık durumunda bir sorun varsa veya bir süredir kabını ziyaret etmiyorsa kedinin sahibini uyararak veterinere gitmenin iyi olacağını söyleyebiliyor.

Şu an için Kickstarter’da destek bekleyen Tailio projesinin gerçekleşmesi için gereken 30.000 dolar toplanmış durumda. Buradan Kickstarter sayfasına giderek 99 dolara cihazı satın alabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Kedinizden bir an olsun ayrılmayın” için bir cevap

  1. Burak KAYTAN dedi ki:

    https://www.indiegogo.com/projects/bistro-a-smart-feeder-recognizes-your-cat-s-face

    Bu Çok Daha Başarılı Bir Proje.. 5 Tane de Kediniz Olsa, Kamerası Sayesinde Yüz Haritasını Çıkararak Hangisinin Ne Kadar Yemek Yediğini Kilosunu vs.. Size Grafiksel Olarak Raporluyor..