reklamı kapat

POPÜLER

Kittyo ile işteyken dahi evdeki kedinizle oynayabilirsiniz [Video]

Kedi sahiplerinin en sevdiği şeylerden biri kedileriyle oynamak, vakit geçirmektir. Peki siz evde yokken kedinin oyun ve besin ihtiyacını kim karşılayacak? Tabii ki yine siz. Kittyo, kedi sahiplerine ev dışındayken dahi akıllı telefon aracılığıyla kedileriyle oynama ve onları besleme imkanı sağlayan bir nevi akıllı oyuncak.


Kittyo’nun üzerinde kedinizi oradan oraya koşturacak bir lazer ışık, kedinizi görmenizi sağlayacak bir kamera ve onunla konuşma imkanı tanıyan bir hoparlör bulunuyor. Ayrıca ufak dostumuza en sevdiği mamayı verebilmek için bir adet de mama yuvası var. iOS ve Android işletim sistemi destekli akıllı telefon uygulaması aracılığıyla Kittyo’ya bağlanarak uygulama üzerinden Kittyo’nun kedinin dikkatini çekecek sesler çıkarması sağlanabiliyor.


Tüm anları görüntüleme ve kaydetme yeteneğine sahip kamera aracılığıyla da evde sıkılan kedimiz ile vakit geçirme şansımız bulunuyor. Ayrıca kedilerin oyun oynarken ne kadar heyecanlanabildiğini bilen tasarımcılar, ürünü dayanıklı malzemeden üretiyor. İlave olarak Kittyo duvara veya bir rafa sabitlenebiliyor.

Henüz bir Kickstarter projesi olan Kittyo, 30 bin dolar olan hedefini şu an itibariyle dörde katlamış durumda. Kasım ayında teslimatına başlanması planlanan Kittyo’ya sahip olabilmek için 120 dolarlık destekte bulunmak gerekiyor.

VİDEO