reklamı kapat

POPÜLER

30C8eB6

Kedi severlere müjde Mew-Genics geliyor!

Son dönemde çıkan hayvan temalı oyunlara bir yenisi daha ekleniyor. Super Meat Boy ve The Binding of Isaac‘in yapımcıları kedi severler için kolları sıvamış. İlk duyulduğunda akla kedi simülasyon oyunu gelse de, Mew-Genics kesinlikle bir simülasyon oyunu değil. Gerçi bir kedi simülasyonu olsa fena olmazdı hani…

Team Meat uzunca bir süredir bu kedi temalı oyunuyla haşır neşir durumdaydı. Bu yıl The Binding of Isaac Rebirth’ü çıkartacak olan ekip Isaac’le beraber Mew-Genics’i de bu yıl çıkaracağını duyurdu. The Sims, Pokemon ve sanal bebek tadındaki bu oyun ise tasarımcı Edmund McMillen‘ın iddiasına göre bugüne kadar yaptıkları en karmaşık oyun olacak. Peki bu oyunda bizi neler bekliyor?

30C8eB6
Oyun bir ev dolusu kedinin bakımını üstlenmenizle başlıyor. Minik kedi yavrularınız büyürken, onlarla kedi güzellik yarışmalarına katılıp ödül kazanabiliyorsunuz. Oyun her ne kadar çok eğlenceli ve tatlı gözükse de dramatik olaylar da olabiliyor. Örneğin kediler yemeklerini yerken bir kedinin düzenli olarak diğerine vurup onu korkutması kedinin bilincinde yemeği acıyla özdeşleştirip, kendini aç bırakmasına ve ölmesine sebebiyet verebiliyor.

Bu kedi dolu sevimli oyun ile ilgili yakın zamanda yeni tanıtım videoları geleceğini duyuran McMillen’ın da tam bir kedi sever olduğunu belirtmekte fayda var. Oyunla ilgili gelişmeleri ve yeni çizim örneklerini McMillen’ın blogundan takip edebilirsiniz.