reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı kedi tuvaleti

Ev teknolojilerine bir yenisi ekleniyor: Akıllı kedi tuvaleti [Video]

Kedi kumu temizlemekten artık sıkıldınız mı? Akıllı ev teknolojisi ürünü akıllı kedi tuvaleti LavvieBot S kedi kumu temizlemeye son veriyor.

Evlerinde kedi besleyen insanların en zorlandığı konulardan biri de onların tuvalet sorunları oluyor. Köpek besleyen insanların dört ayaklı dostlarını günde iki kere tuvalete çıkarmaları için zaman ayırmasının yanı sıra kedi besleyen insanların evlerinin içinde bulunan kum kaplarını temizlemek de bir süre sonra ızdırap haline dönüşebiliyor. Bu sorunu ortadan kaldıracak yeni ev teknolojisi ürünü olan akıllı kedi tuvaleti LavvieBot S, hayvanseverlerin yüzünü güldürmeye hazırlanıyor. LavvieBot S IoT (nesnelerin interneti) sistemiyle çalışıyor. Yani siz evde değilken uzaktan cihaza bağlanarak komut verip istediğinizi bu cihaza bağlı sisteme yaptırabilirsiniz. Gelişen IoT teknolojileriyle beraber hayatımızda kendini iyiden iyiye hissettiren akıllı ev teknolojileri, her geçen yıl farklı tasarımlarla hayatımıza giriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Akıllı kedi tuvaleti
Akıllı kedi tuvaleti
Akıllı kedi tuvaleti
Akıllı kedi tuvaleti
Akıllı kedi tuvaleti

Kedi kumunun temizliğinin kontrol edilmesini kolaylaştıran IoT tabanlı sistem: Akıllı kedi tuvaleti

LavvieBot S, kedinizin tuvalet sıklığını analiz ederek bağırsak hareketlerinin bir listesini çıkarıyor ve otomatik olarak kendi kendini de temizleyebiliyor. Cihazın bu hareketlerini ‘PurrSong’ uygulaması ile akıllı cihazlarınızdan takip edebilirsiniz. LavvieBot S, içindeki sensörler sayesinde kediniz içerideyse onu algılıyor, korkmaması ve zarar görmemesi için temizleme işlemini durduruyor. Otomatik temizleme periyotlarını kullanıcı kendi istediğine göre de ayarlayabiliyor. Evdeki küçük dostunuzun bağırsak sorunu olsa bile bu durumu gayet güzel idare edebileceğini iddia ediyor. Bu akıllı sistem sayesinde artık kedi kumu temizlemek tarihe karışabilir.

Indiegogo’da 19 Ağustos’tan itibaren ulaşılabilir olacak ürüne dair detaylar henüz netleşmiş değil. Ürünün ulaşılabilir olduktan sonra ayrıntılarını merak edenler buradan takip edebilir.