reklamı kapat

POPÜLER

ezo sunal
Ezo Sunal
ezo sunal

Kemal Sunal’ın kızından çocuklara özel uygulama: LALALA

27 Mayıs 2017

Türk sinemasının efsane oyuncusu Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal, okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik bir mobil uygulama hayata geçirdi. GittiGidiyor’un teknoloji işbirliğiyle yeni yüzüne kavuşan LALALA isimli uygulama, çocuklar için müzik ve oyun dolu yepyeni bir dünya kuruyor. Aileler ve öğretmenler için kaynak niteliği taşıyan LALALA’nın tanıtım toplantısı Ezo Sunal Çocuk Atölyesi öğrencilerinin performansıyla başladı.

Uygulama içeriğinin Ezo Sunal tarafından anlatıldığı toplantıya GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı ile LALALA’da öyküler seslendiren ünlü sanatçılar Perran Kutman ve Ali Sunal da katıldı. Ebeveynlerle öğretmenlerin okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarla öğretici, yaratıcı, aktif ve eğlenceli zaman geçirmesini amaçlayan uygulamanın içeriğinde orijinal müzik, hikaye, masal, ninni, şarkı, karaoke ve oyunlu videolar bulunuyor. Ezo Sunal’ın ebeveyn ve öğretmenleri videolarda “izle ve uygula” tekniğiyle yönlendirdiği LALALA’da çocukların oyunlarla sosyalleşmesi, beden ve mekan farkındalığı kazanması, grup bilinciyle hareket etmesi hedefleniyor.

LALALA’nın çocuklara yönelik özgün bir kaynak olduğunu belirten Ezo Sunal, uygulamayla ilgili şunları söyledi: “LALALA, içerik olarak müzik, hareket, ritim, hikâye, ninni ve aktivitelerden oluşuyor. Videolarla anlatım yapıyoruz. Şarkıları ön plana çıkardığımız bu uygulamadaki bütün parçaların sözleri ve müzikleri de bizlere ait. Hikayeler, masallar, yani kısacası tüm içerikler tamamen orijinal ve özgün. İçeriklerin dışında kullanıcı kullanımı da çok kolay. Bu uygulamamız sayesinde ebeveynler ve öğretmenler çocuklar ile daha kaliteli vakit geçirme imkanı bulacak. Gelişim çağındaki çocukları harekete ve öğrenmeye yönlendiren zengin içeriğiyle LALALA müzik ve oyun dolu yepyeni bir dünya.”

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 87,8 MB
  • Yükle App Store