reklamı kapat

POPÜLER

Kendi enerjisini üreten dünyanın ilk fotoğraf makinesi

Dünyanın ilk kendi enerjisini üreterek çalışan fotoğraf makinesi üretildi. Superheadz Japan tarafından üretilen ve Sun and Cloud olarak adlandırılan fotoğraf makinesi, bünyesinde barındırdığı güneş paneli sayesinde enerjisini kendi üretebiliyor. Cihaz güneş panelinin kullanılmadığı durumlarda ise el çarkı yardımıyla (kinetik enerji sayesinde) şarj edilebiliyor. Cihazı bunların haricinde USB bağlantısı üzerinden şarj edebileceğinizi belirtelim.
Sun and Cloud

3 megapiksel çözünürlüklü CMOS sensörün kullanıldığı avuç içine sığan fotoğraf makinesinde, renkli LCD ekran, 800’e kadar çıkabilen ISO hassasiyet değeri ve AVI formatında video kaydı (30fps) yeteneği de bulunuyor.

15 farklı filtreyi fotoğraflar üzerinden uygulayabilmenize olanak tanıyan makine, SD ve SDHC kart desteğine de sahip. 152,4 x 152,4 x 203,2 mm ölçülerindeki ve 200 gram ağırlığındaki bu fotoğraf makinesini ufak boyutlara sahip oluşu bakımından yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz. Bu arada belirtmekte yarar var. Makine çekim mesafesi normal modunda 150 cm, portre modunda 60-150 cm, makro modunda ise 25-35 cm. 200 dolardan satışa sunulan fotoğraf makinesine sahip olmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli. Tabii bu cihazı satın almak için yurt dışında oturan bir tanıdığınız olması şart.

Sun and Cloud
Sun and Cloud
Sun and Cloud

Sun and Cloud ile çekilmiş fotoğraflar
Sun and Cloud
Sun and Cloud
Sun and Cloud