reklamı kapat

POPÜLER

Apple kendi enerjisini üretip satmaya hazırlanıyor

Özellikle son yıllarda yeşil enerjiyi oldukça önemsediğini her fırsatta dile getiren Apple, kurduğu güneş enerjisi çiftlikleriyle kendi enerjisini üretiyor. Bu enerjinin miktarı bekleneni aşmış olacak ki Apple kurduğu yeni şirketle birlikte enerjinin bir kısmını satmayı amaçlıyor. 

Kurulan Apple Energy LLC ile enerji satışı yapılabilmesi için Amerika Federal Enerji Düzenleme Komisyonu‘na gerekli başvuru yapılmış durumda. Apple’ın güneş panelleriyle toplamda 521 MW enerji üretmesi planlanıyor. Bu enerjinin Apple’ın mağazalarında ve ofislerinde kullanıldığı belirtiliyor. Gerektiğinde ise dışarıdan enerji alımında bulunuluyor. Apple’ın fazladan ürettiği enerjiyi satması, enerji üretimi maliyetlerinin düşürülmesi anlamına geliyor. Apple’ın enerji alanındaki yatırımlarını daha ne kadar ileri taşıyacağı merak ediliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple kendi enerjisini üretip satmaya hazırlanıyor” için bir cevap

  1. BT Magazin dedi ki:

    Bu ürettiği enerjiyi nasıl kendi mağazalarında kullanıyor? Enerjiyi kendi mağazalarına götürecek tesisatı ayrıca kendi mi kuruyor? Yoksa develete “ben sana falan yerde 100 liralik elektrik ürettim, sen de benim falan falan yerdeki 100 liralık faturamı hallet” mi diyor?