reklamı kapat

POPÜLER

Oculus Rift incelemesi [Video]

Sanal gerçeklik rekabetinde ikinci perdede sahneye Oculus Rift çıkıyor. Kompakt başlığı, Xbox One kumandası ve özgün içerikleriyle iddialı olan Oculus Rift, uzun geliştirilme sürecinin hakkını verdi mi dersiniz?

Oculus Rift aslında uzun süredir hayatımızda. 2012 yılında Kickstarter projesi olarak başladığı macerasına Facebook’un satın almasıyla büyüyerek devam eden Oculus, sonunda merakla beklediğimiz sanal gerçeklik gözlüğünü son kullanıcıya ulaştırdı. Uzun yıllar sabırla beklediğimiz ve bir an önce denemek istediğimiz Oculus Rift, beklentileri ne kadar karşılıyor işte orası tartışmalı. Oculus Rift’i incelerken ister istemez geçtiğimiz ay incelemesini yaptığımız HTC Vive ile sık sık karşılaştırdık. Bu karşılaştırma bazı noktalarda Oculus Rift’in lehine olurken çoğunlukla bir dezavantaja dönüştü. HTC Vive’dan önce denemiş olsaydık belki daha çok keyif alacağımız cihaz, ne yazık ki beklediğimiz etkiyi yaratamadı. Oculus Rift’in hani noktalarda daha iyi, hangi noktalarda ise geliştirilmeye mahkum olduğuna gelin beraber bakalım.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Oculus Rift incelemesi [Video]” için 5 cevap

 1. Bu yazı inceleme yazısı değil, karşılaştırma yazısı olmuş, 5 başlık altında cihazı HTC vive ile kıyaslamışsınız, yani Vive incelemenizi okumayan bir insan’a nasıl bu cihazı tanıtacaksınız? önce HTC vive’ı anlatarak mı?

 2. Burak Dağ dedi ki:

  Amacına uygun olarak benim için fazlasıyla doyurucu bir inceleme yazısı oldu. Oculus Rift ve HTC Vive arasında gidip gelirken aydınlandım resmen. En büyük ve tek rakibi HTC Vive ile karşılaştırılması incelemeyi çok daha başarılı kılmış. HTC Vive incelemesine yazı içerisinden linkleme de yapılmış kimsenin kaçıracağını sanmıyorum ama ayrıca ben de paylaşayım atlayanlar için

  http://www.log.com.tr/htc-vive-incelemesi-video/

  Şurada da HTC Vive videosu var

  https://www.youtube.com/watch?v=1Qv_-GLPSVk

  Saygılar,

  Burak

 3. Htc vive incelemesini yayınlandığı ilk an izlemiş ve okumuştum, bu incelemeyi de okuduğum için içeriye eklenmiş link’i gördüm, yazının iyiliğini ve kötülüğünü eleştirmedim, tabi ki kıyaslama olarak çok başarılı olabilir ancak bir inceleme yazısı olmadığını, karşılaştırmaya daha yakın olduğunu yazdım.
  Saygılar Cem.

 4. Burak Dağ dedi ki:

  Tartışma olsun ya da karşıt bir görüş olsun diye yazmamıştım aslında. Hepimizin görüşü çok değerli. Eminim senin görüşün de benim görüşümde değerlendirilecektir. Yazıyı da eleştirmek en doğal hakkımız değil mi sonuçta 🙂 Sadece kendi izlenimimi ve bende yarattığı etkiyi paylaştım. Bana göre sanal gerçeklikle yeni tanışacaklar için çok iyi iki inceleme olmuş. Herkese saygılar tekrar.

 5. Evet farkındayım 🙂 sen de bende farklı açılardan değerlendirdik sadece, sitenin ve içeriğinin kalitesinden şüphem olsa takip etmezdim ki ilk kurulduğu yıldan beridir her yazılarını takip ediyorum. Kişisel görüşüm ps prometheus çıkana ve incelenene kadar uzaktan bakmak. Kal sağlıcakla.