reklamı kapat

POPÜLER

stator, elektrikli scooter

Kendi kendine dengede kalabilen elektrikli scooter: Stator [Video]

Kendinden denge sistemine sahip elektrikli scooter Stator, kullanıcısına yollarda daha rahat bir scooter deneyimi sunuyor. Üstelik bunu yaparken yol arkadaşının şıklığına kendi tarzıyla da eşlik ediyor.

Özellikle bacaklar için pek rahat bir yolculuk keyfi sunmayan scooter’ların zihinlerdeki bu imajını silmek için Stator’un şansı oldukça yüksek. Geniş alt gövdesi sayesinde her iki bacak için de yer sunan Stator, böylelikle “bir ayak dışarıda” scooter deneyimini unutturacak gibi görünüyor. Stator, ayrıca oldukça da şık. Büyük tekerleklerine rağmen çok zarif duran gövdesi, en nezih caddelere yakışacak cinsten. Bir koltuklu modeli de bulunan Stator’un sahip olduğu denge sistemi sayesinde kullanılmadığı zaman soluklanması için herhangi bir desteğe de ihtiyacı olmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yakında ön siparişe açılacak

Stator’a gücünü arka tekerinde bulunan 1.000 wattlık motoru veriyor. Bu sayede aldığı güçle scooter, saatte 40 kilometre yol yapabiliyor. Stator için değişik koltuklar, ışıklar ve çeşitli işe yarar eklentiler sayesinde aracın özelleştirilebilme seçenekleri de oldukça fazla. Stator’un dikkat çeken diğer özellikleri ise şöyle: Gaz ve frenden oluşan kolay kontrol, geniş tekerler sayesinde her türlü yüzde rahat sürüş, alarmlı arka tekerlek kilidi, ön ve arka tekerlek çamurlukları… Önümüzdeki günlerde Kickstarter’da ön siparişe açıklacak olan Nathan Allen tasarımı Stator’un yeterli müşteriye ulaşması durumunda dağıtımı yapılacak. Siz de ön sipariş duyurusunu erkenden almak istiyorsanız buraya tıklayarak ürünün kendi sitesindeki e-posta bültenine kaydolabilirsiniz.