reklamı kapat

POPÜLER

Shaft elektrikli scooter

Shaft Balance

Shaft Mechanic

Shaft Mechanic

Shaft Balance

Tamamen Türkiye’de üretilen Shaft elektrikli scooter modelleri ve fiyatları

Elektrikli scooter konusunda Türkiye’de de üretim yapılıyor. İşte bunlardan birisi Shaft ve firma kullanıcılarına iki farklı seçenek sunuyor.

Tamamen Türkiye’de tasarlanan ve üretilen Shaft imzalı elektrikli scooter modellerinin dediğimiz gibi iki farklı versiyonu var. Tasarımı benzer olan modellerden “Shaft Balance”, ismiden de anlaşılabileceği üzere kendi dengesini kurabiliyor. Firma bunun için şunu belirtiyor: “Park halinde iken direksiyonu sola çevrili bıraktığınızda dengesini korur.” Şirketin diğer modelinin adı ise “Shaft Mechanic” olarak geçiyor. Ortak olarak denge konusunda sürücüsüne büyük yardımı olan geniş lastikler üzerine kurulan scooter’lar, yerleşik aydınlatma sistemlerine sahip ve bünyelerinde bir telefon tutacağı da taşıyor. Kontrol süreci bir motosiklet benzeri olan Shaft modellerinin teknik altyapısı için firmanın açıklaması şöyle:

“Shaft kanunlar ve standartlardan ötürü hız ve elektronik altyapısı olarak sınırlandırılmıştır, bu yüzden elektrikli scooter statüsündedir. Nominal gücü 249W max 1000W olan bir motora sahiptir. Her ne kadar Shaft yasal zorunluluklardan ötürü sınırlandırılmış olsa da, yapısal olarak 3000W’lık temel tasarıma uyulduğundan çok yüksek yüzey gerilmelerine dayanacak şekilde üretilmektedir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modellerden Shaft Balance, sürücüsünün ayakları altında yer alan pil paketiyle yaklaşık 31 km, Shaft Mechanic ise yaklaşık 24 km menzil getiriyor. Modellerin yasal olarak sınırlandırılmış hızları ise 25 km/s seviyesinde yer alıyor. Bu hız birçok kişi için fazlasıyla yeterli görünüyor.

Shaft elektrikli scooter modelleri için fiyatlar şöyle

Modellerin fiyatları Türkiye şartlarında düşük değil. Baktığımız zaman Mechanic için başlangıç 12.800TL + KDV + ÖTV seviyesinde. Balance için başlangıç fiyatı ise 16.350TL + KDV + ÖTV seviyesinde karşımıza çıkıyor. Shaft’ın resmi Türkiye sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Video