reklamı kapat

POPÜLER

Tereyağı sürerken artık ekmeğinizi darmadağın etmeyin

Ekmeğinize tereyağı sürmekte çok mu zorlanıyorsunuz? Her sabah soğuk tereyağını ekmeğe sürmeye çalışırken paramparça olmuş ekmek dilimlerini mi yemek zorunda kalıyorsunuz? En azından 8 bini aşkın kişi böyle hissediyor olmalı ki, Kickstarter‘daki ButterUp adlı tereyağı bıçağı 190 bin doları aşkın fonu kısa bir süre içinde toplayıverdi.

butter01
Birinci dünya sorunları arasında başı çeken hususlardan birine çözüm getiren ButterUp, delikli tasarımı sayesinde tereyağını parçalayarak hızla ısınmasını, haliyle de ekmeğe kolayca sürülmesini sağlıyor. Paslanmaz çelikten yapılan bıçağı bulaşık makinesinde de yıkayabiliyorsunuz. Tereyağı sürmek dışında pek bir marifeti olmayan bu ürünün aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor.

butter02
Aslında 35 bin dolar toplamak üzere yola çıkan geliştiricilerin 200 bin dolara yaklaşmış olması akla geçtiğimiz ay 10 dolar toplamak üzere yola çıkıp 55 bin dolar toplayan patates salatasının çektiği ilgiyi getiriyor. Bakalım Kickstarter birinci dünya sorunlarından kaç tanesine daha çözüm getirecek.