reklamı kapat

POPÜLER

Kişiye özel terzi usulü kulaklıklar geliyor: OwnPhones [Video]

OwnPhones, kullanıcıların kulak yapısına özel olarak tasarlanarak sadece o kişi için özel üretilecek kulaklık projesinin adı. Proje diyoruz çünkü henüz hayata geçmemekle birlikte çok yakında Kickstarter’dan destek kampanyasına başlayacak.

OwnPhones’a sahip olmak isteyen kişiler, akıllı telefon uygulaması aracılığıyla her iki kulağın videosunu çekerek şirket sunucularına kaydediyorlar. Kaydedilen kulak videoları, fotogrametri adı verilen, fotoğraf üzerinden üç boyutlu modelleme imkanı sağlayan bilim sayesinde 3D modellere dönüştürülerek 3D yazıcılarla üretilecek ve sipariş sahiplerine gönderilecek. Binlerce tasarım ile kişisellik düzeyi arttırılabilen OwnPhones, kullanıcıların kulaklık takılıyken en çok yaptıkları aktiviteye özel olarak üretilebilecek. Örneğin koşu veya kayak gibi kullanıcı aktiviteleri belirtildiğinde kulaklıkların bu aktiviteler esnasında sorunsuz kullanılabilmesi için tasarım farklılaştırılabilecek.

Kablosuz olarak çalışabilmesinin yanı sıra akıllı telefon uygulaması ile birbirinden farklı yeteneklere de sahip olan OwnPhones, sadece istenilen ortam seslerinin kulaklığa aktarılabilmesi ve kullanıcının o an meşgul veya müsait olduğunu gösteren led aydınlatma sistemi gibi özelliklere sahip olarak geliyor. Temmuz ayında Kickstarter üzerinden destek kampanyasına başlayacak olan kulaklıkların perakende satış fiyatının 300 – 450 dolar arasında olacağı belirtiliyor. 250 bin dolar hedefli kampanyaya destekte bulunanlar ise yarı fiyatına ön sipariş verme şansına sahip olacaklar.

VİDEO