reklamı kapat

POPÜLER

Klasik saatleri sevenlere özel HP’nin akıllı saat

Amerikan moda tasarımcısı Michael Bastian tarafından hazırlanan MB Chronowing adlı akıllı saat, saati ve tarihi göstermesinin yanı sıra mesaj geldiğinde ve takvimdeki önemli günlerde uyarı veriyor. Bunların yanı sıra hava durumu ve hava sıcaklığı gibi bilgiler de ekranda görüntülenebiliyor.

Spor tutkunlarını  da unutmayan HP, spor müsabakaları hakkında anlık bilgi veren bir sistemi de ihmal etmemiş. Böylece maç sonuçlarını anlık olarak görebiliyorsunuz. Ayrıca borsayı takip etmek isteyenler de yine borsa ile ilgili bilgilere akıllı saat üzerinden kolaylıkla ulaşabiliyor.

michael-bastian-hp
Saatin sağ tarafında üç adet tuş bulunuyor. Tuşlar sayesinde arkaplan ışığı açılabiliyor, dinlenilen müzikler arasında geçiş yapılabiliyor ve saatin menüleri arasında geçiş yapılabiliyor. Tuşların hemen yanında ise bir batarya göstergesi bulunuyor ve bu sayede saatinizin ne kadar pil ömrü kaldığını öğrenebiliyorsunuz.

Pil demişken, HP’nin akıllı saatinin piyasadaki çoğu akıllı saatten daha uzun bir pil ömrü sunduğunu da belirtmek gerek. Açıklanan verilere göre 1 haftalık pil ömrü sunan akıllı saat, aynı zamanda 50 metreye kadar su geçirmeyen  yapısıyla da dikkat çekiyor

iPhone 4S ve Android 4.3 üzeri tüm telefonlarla uyumlu olduğu açıklanan saatin fiyatı ise özelliklerine göre epey pahalı. Piyasada çok daha fazla özellik sunan cihazların bu anlamda gerisinde kalan HP akıllı saat 349 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Eğer timsah derili kayış ve safir camlı modeli tercih etmek isterseniz ise 649 doları gözden çıkarmak gerekecek.

michael-bastian-hp
Lüks ürünlerin satışını yapmasıyla dikkat çeken Gilt’te şu an için satışa gün sayan sayfayı buradan inceleyebilir ve saatle ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR