reklamı kapat

POPÜLER

cicret

Kolunuzu dokunmatik ekrana dönüştüren bileklik [Video]

Akıllı bilekliklerin adını son zamanlarda çok sık duyar olduk. Genel itibarıyla spor yapanlara yönelik olan bu bileklikler, birbirlerine benzer özellikler sunuyor. Cicret adı verilen bilekliğin ise bu tarz cihazlara bakış açısını değiştireceğini söyleyebilmek mümkün.

İçerisinde kendi başına çalışabilen bir Android işletim sistemi barındıran Cicret, yan tarafındaki projektörü aracılığıyla ekranı kola yansıtabiliyor. Bileklikte mevcut olan sensörler, bahsi geçen ekrana yapılan dokunuşları algılayabiliyor. Böylece bir Android cihazda yapılabilecek hemen hemen her şeyi kolumuzda yapmak mümkün oluyor. Kullanıcıların mail alabilmelerine ve gönderebilmelerine olanak sağlayan bu bileklikte internette gezinilebiliyor, harita uygulamaları kullanılabiliyor ve hatta oyun bile oynanıyor. Telefondan bağımsız olarak kullanılabilen Cicret, istendiği takdirde telefon ile bağlantı kurarak görüşmeleri kabul etmeyi sağlayabiliyor ve telefonun hoparlörünü aktif edebiliyor.
cicret
Toplam 10 farklı renk seçeneği sunan bilekliğin üzerinde küçük bir bildirim ışığı bulunuyor. Bu ışık sayesinde bildirim geldiğinde kullanıcı haberdar ediliyor. WiFi, Bluetooth ve Micro USB bağlantıları bulunduğu belirtilen Cicret’in 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki farklı sürüme sahip olacağı söyleniyor. Yaptıkları piyasa araştırmaları sonucunda bilekliğin fiyatını 400 dolar olarak belirleyen Cicret’in üreticileri, henüz bilekliğin prototip halde olduğunu ve gerekli bağış toplanırsa satışa sunulabileceğini dile getiriyor. Bilekliğin diğer teknik detaylarıyla ilgili ise henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Kolunuzu dokunmatik ekrana dönüştüren bileklik [Video]” için 3 cevap

  1. PSDN915 dedi ki:

    Fake. Tek Taraflı bir yansıtıcının önüme parmak koyarsanız arka taraftaki görüntü mantıken kararacaktır. Parmağın içinden ışığın geçecek hali yok ya.

  2. Can dedi ki:

    Videolar montaj. tracking çok kötü yapılmış. kolunu oynattığında ekran aynı şekilde kaymıyor dikkatli izlerseniz. 1 milyon euro bağış güzel para. uygulandığında böyle göründüğü gibi olmayacağı kesin. allahını seven defansa gelsin.

  3. Cihan dedi ki:

    Yalan dolan, bunlar bu bağışı toplayıp karı kızla yer. Demedi demeyin 🙂