reklamı kapat

POPÜLER

E-ink ekranlı akıllı bileklikte tasarım sınırı yok [Video]

Birbirinden farklı yüzlerce tasarımı bileğinize getirerek devamlı olarak yeni bileklik satın alma zahmetinden kurtaran e-ink ekranlı Tago Arc, fon toplama sitesinde kullanıcıların desteğini bekliyor.

Kavisli e-ink ekranı ile göze hoş görünen bir tasarıma sahip olan Tago Arc, akıllı telefondaki uygulamasıyla bağlantılı olarak çalışıyor. Uygulama üzerinden tercih edilen tasarım, telefonun bilekliğe yaklaştırılmasıyla birlikte NFC aracılığıyla bilekliğe aktarılıyor. Tasarımlar uygulama üzerinden satın alınabiliyor veya kullanıcılar kendi tasarımlarını oluşturarak bilekliğe gönderilebiliyor. NFC desteği bulunan Android 4.0 üzeri tüm cihazlarda çalışan Tago Arc, iPhone’un NFC özelliğinin yalnızca Apple Pay’e özel olması nedeniyle iPhone modellerinde kullanılamıyor.

20150213051918-all_comp_02_logo_s
Hatırlarsanız Sony de geçtiğimiz aylarda farklı tasarımlara bürünebilen e-ink saatinin prototipini görücüye çıkarmıştı. Dolayısıyla Tago Arc bu konuda bir ilk değil. Ancak her şeyden önce bir bileklik olması ve tasarım anlamında göze oldukça hoş görünmesi Tago Arc’ı bir adım öne çıkarıyor.

20150203053145-app3
Şu anda IndieGoGo‘da destek bekleyen ve birçok satın alma seçeneğinin şimdiden tükendiği bilekliği alabilmek için en az 259 dolar destek isteniyor. Sınırlı sayıda üretilen altın kaplama modele sahip olmak için ise 9.999 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Bilekliğin kullanıcılara ulaştırılacağı tarihin 2015’in aralık ayı olacağı belirtiliyor.

VİDEO

YORUMLAR