reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den tüm gövdesi e-paper kaplı sıra dışı kol saati [Video]

Günümüzde birçok markanın dahil olduğu giyilebilir teknolojilere dair ilginç ve yenilikçi ürünler gelmeye devam ediyor. Ancak alternatifler arasında farklılık yaratmak isteyen Sony, geliştirdiği e-paper kaplı sıra dışı kol saatiyle sınırların dışına çıkmayı başarıyor.

Çalışanlarının hayal güçlerini zorlayarak ilginç fikirler geliştirmelerini isteyen Sony, bunun için kendi bünyesi altında kurduğu Fashion Entertainments‘ın ilk meyvelerini almaya başladı. Öyle ki bir süredir kulislerde konuşulan e-paper çalışmalarını gün yüzüne çıkaran dünya devi, FES Watch isimli e-paper kaplı saatini duyurdu.

fes_2Özel ince ve esnek yapısıyla dikkat çeken e-paper, tek hareketle tüm arayüzü değiştirebilen bir yapıya sahip. Kayış ve ekran bölümü bu özel tabakayla kaplanan saat, kolunuzu hareket ettirdiğiniz anda devreye giriyor. Üstelik batarya konusunda hayli cimri davranan saatin 60 gün kullanım süresine sahip olduğu iddia ediliyor.

Projeyi Japon Makuake sitesi üzerinden fonlamaya açan Sony, saatin tam anlamıyla ne kadar ilgi göreceğini ölçümleme adına özellikle kendi ismi yerine Fashion Entertainments’ı kullandığını belirtiyor. Bu da saatin aslında eylül ayından itibaren bizlerle olduğunu gösteriyor. İlerleyen dönemde e-paper ile papyon, çanta süsü ve ayakkabı tokası gibi ürünler piyasaya sürmeyi hedefleyen Sony, FES Watch’un mayıs ayında 167 dolar fiyat etiketiyle Japonya’da satışa sunulacağını ifade ediyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER