reklamı kapat

POPÜLER

Intel dizüstü bilgisayar Twin River

Çift ekranlı, kumaş kaplı bilgisayar: Intel Twin River

Intel hayli ilginç dizüstü bilgisayar modelini Computex’te ortaya çıkardı. Kumaş kaplı, çift ekranlı Twin River ile tanışın.

Hayli hareketli gecen Computex, Intel dizüstü bilgisayar modellerine de ev sahipliği yapıyor. Onlardan biri ilginç tasarımıyla Twin River. Tamamen kumaşla kaplı olan cihazda iki adet 12,3 inç boyutunda LCD ekran yer alıyor. Bir defter gibi görünen cihazın ekranları 3:2 oran sunuyor. Tamamen kumaşla kaplı olan cihaz, menteşe sistemini de kumaş içine saklamayı başarıyor. Cihazın gövdesinde firmanın dört çekirdekli 15-watt U serisi işlemcisi bulunuyor. Fansız kasa içinde ve kumaş kaplı olmasına karşın firma işlemcideki aşırı ısınmanın sorununun önüne geçildiğini kaydediyor. Çok ince bir soğutma sistemine sahip olduğu belirtilen cihazın böylelikle performansını koruması sağlanmış. Soğutma sisteminin tasarımı ise sır gibi saklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Intel tasarımı dizüstü bilgisayar şimdilik konsept

Kalem desteğinin de unutulmadığı panellerin yanı sıra Intel ayrı bir aksesuar olarak, hayli ince bir klavye de tanıtmış. Bluetooth bağlantısıyla cihaza bağlanan klavye, kitap ayracı gibi iki panel arasına yerleştiriliyor. Çift ekranlı cihazın gövdesinde herhangi bir dahili klavye mevcut değil. Söz konusu çift ekranlı sistemin her iki tarafında da 60 WHr‘a kadar pil bulunduğu belirtilirken tüm sistemin yaklaşık 770 gram ağırlığında olduğu da açıklamalar arasında.

Hala prototip aşamasında olan cihazın tasarımında gelecek dönemlerde çeşitli değişimlerin olabileceği de belirtiliyor. Tamamen kumaş tasarımlar konusunda ise biz biraz çekingeniz. Geçmişte Microsoft’un Surface dizüstü modeli için de benzer şeyler söylemiştik ki 2017’de karşımıza çıkan cihazın sadece klavye alanında kumaş malzeme kullanılmıştı. Dikkatli bir kullanım gerektiren kumaş tasarımlar herkese göre olmayabilir.

İlginizi çekebilir

Çift ekranlı Asus ZenBook Pro Duo