reklamı kapat

POPÜLER

Leica C-Lux

Kompakt gövdede 15 kat optik yakınlaştırma sunan yeni “Leica C-Lux” [Video]

Alman fotoğraf devi Leica, kompakt fotoğraf makinesi ailesine C-Lux modelini eklediğini duyurdu. Gövdesi ve lensiyle dikkat çeken model, tatil fotoğraflarınız için çok güzel görünüyor.

Oldukça ufak bir gövdesi bulunan Leica C-Lux, aynı zamanda da çok şık görünüyor. Sayfada görebileceğiniz iki farklı gövde rengiyle alınabilen model, arkasında 3-inç boyutunda dokunmatik bir ekran taşıyor. Buna karşın birçok fiziksel kontrol butonuna sahip fotoğraf makinesi, 20 megapiksel 1 inç BSI-CMOS sensör üzerine kuruluyor. Gövdesine gizlenebilen 24-360mm F3.3-6.4 lensiyle 15 kat optik yakınlaştırma sunan model, Panasonic Lumix ZS200 ile büyük benzerlikler taşıyor. 49 noktalı otomatik netleme sistemiyle hareketli anlarda sorun yaşamayan C-Lux, saniyede 10 kare fotoğraf çekebiliyor. 15 dakika limiti olmasına rağmen 100 Mbps 4K video çekebilen Leica C-Lux, Bluetooth ile WiFi teknolojilerine de sahip. Bu sayede çekilen fotoğraf ile videolar hızlıca akıllı telefonlara aktarılabiliyor. Aynı zamanda bu kablosuz bağlantılar üzerinden makine uzaktan da kontrol edilebiliyor. Bünyesinde 2.33 milyon piksellik bir elektronik vizör bulunan makinesi, 4K videolardan 8 megapiksel fotoğraf çıkartabiliyor. Elektronik ile mekanik perdeyi bir arada kullanan model, 1/16.000 enstantane değerine çıkış yapabiliyor.

Leica C-Lux

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica C-Lux tam bir yolculuk arkadaşı

Akıllı telefondan daha kaliteli fotoğraf ve video çekmek isteyenlere hitap eden model, isminden de anlaşılabileceği üzere ucuz değil. Temmuz ayının ortasında çıkacak modelin, 1.050 dolar satış fiyatı bulunuyor.