reklamı kapat

POPÜLER

“Kötü çocuklara” özel: 2017 Mercedes-Benz S-Class Coupe Night Edition

Mercedes, S-Class ailesinin en sportif üyesi karanlık bir zırha bürünüyor.

Batman’ın Gotham’a getirdiği asayişe adeta bir tepki olarak karşımıza çıkan bu otomobil tamamen “kötü çocuklara” göre tasarlandı. Mercedes’in binek segmentteki en tepe noktasında yer alan S-Class ailesi tıpkı kendisinde olduğu gibi ürün çeşitliliğinde de büyümeye devam ediyor. S-Class Coupe ailesine yeni bir soluk olarak gelecek olan Night Edition, 2017 yılının ilk otomobil organizasyonu olan Detroit Otomobil Fuarı kapsamında kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

mercedessnight3
Adını özel renk seçeneğinden alan Mercedes S-Class Coupe Night Edition’da kristal gri/siyah renk kombinasyonunu yanı sıra kahve/siyah ve kırmızı/siyah seçenekleri de kulllanıcıların seçebileceği opsiyonlar arasında yer alıyor. Özel renk seçeneğinin yanı sıra AMG gövde tasarımına sahip olan Night Edition’ın özellikle ön tarafında yer verilen tamponun ve 20 inçlik jant takımının aracın görünümüne olan etkisinin altını çizmek gerekiyor. Dış tarafta yer alan AMG havasını içerisinde de barındıran S-Class Coupe Night Edition’da AMG direksiyon ve dış tasarımı tamamlayan Nappa deri döşemeler ye alıyor.

mercedessnight2
Mercedes-Benz, S-Class Coupe Night Edition’ı S 400 4MATIC Coupe, S 500 Coupe ve S 500 4MATIC Coupe olmak üzere üç farklı versiyonda sunuyor. Bu serinin ilk ve aynı zamanda en küçük motora sahip versiyonu olan S 400 4MATIC Coupe’de 3.0 litrelik altı silindirli bir makine görev yapıyor. Bu motoruyla toplamda 367 beygir güce ve 500 Nm torka sahip olan S 400 Coupe 0‘dan 100‘e 5.6 saniyede erişebiliyor. Serinin ikinci üyesi S 500 Coupe’de 4.663 cc hacminde sekiz silindirli motor görev yapıyor. Ailenin diğer üyesi olan S 500 4MATIC Coupe ile aynı değerleri paylaşan S 500 Coupe, 455 beygir güç ve 700 Nm tork değerleriyle 0‘dan 100‘e 4.6 saniyede erişebiliyor. S-Class Coupe Night Edition serisinin tüm üyelerinin maksimum sürat değerleriyse saatte 250 km. Mercedes, S-Class Coupe Night Edition’ı Detroit’te düzenlenecek fuarın ardından 2017 model yılında satışa sunacak.