reklamı kapat

POPÜLER

2020 Audi RS4 Avant

Küçük kardeş de rekabete hazır; karşınızda 2020 Audi RS 4 Avant

Avrupa pazarındaki satış süreci de beraberinde başlayan 2020 Audi RS 4 Avant, makyaj niteliğindeki tasarım değişimleriyle yola devam ediyor.

Bundan yaklaşık iki hafta öncesinde güncellenen haliyle karşımıza çıkan 2020 Audi RS6 Avant, kendisinin bizi alıştırdığı karakter ve dinamikleri en güncel haliyle yola yansıyacağının mesajını verdi. Yapılan yenilikleriyle özellikle tasarım bazında belki de hiç olmadığı kadar agresif çizgilerle donatılan bu canavar aslında kendinden sonrası için de çok önemli mesajlar içeriyordu. Kitabın “kendinen sonra” bölümünü görmek için çevirdiğimiz sayfasında ise karşımıza 2020 Audi RS4 Avant çıkıyor. İlk resmi teslimatlarının bu yıl bitmeden yapılması planlanan modelde benzer değişimlere yer veren Audi, performans noktasında da kesinlikle tavize yer vermiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Audi RS4 teknik özellikleri

Modelle ilgili farklılaşan tasarımsal noktalara değinmeden önce dilerseniz ilk olarak performans üzerindeki bulutları öncesinde dağıtmaya başlayalım. RS4 Avant’ın kaputunun altında meraklılarına çok fazla uzak olmayan 2,9 litrelik twin-turbo destekli V6 makine yatıyor. 444 beygir güç ve 600 Nm tork gibi böyle bir sınıf için fazlasıyla tatmin edici değerler üreten makinenin, aracı ileriye taşıdığı rakamlar da bunun en temel göstergesi. Açıklanan verilere baktığımızda otomobilin 0’dan 100’e hızlanmasını sadece 4,1 saniyede tamamladığını görüyoruz. Modelin makyaj kısmını üstlenen değişimleriyse ilk başta dış bölümde kendisini hissettiriyor. LED ışıklandırma grubunun tamamında yapılan değişimlerle başlayan dokunuşlar arasında yeni ızgara tasarımı ve tamponlar da eşlik ediyor. Markanın açıklamasına göre yapılan bu dokunuşlar bir önceki modele göre aracı 3 cm daha geniş hale getirmiş durumda. Makyaj niteliğinde olan değişimlerle birlikte abisinde olduğu gibi çok dikkat çekici bir hal alan RS4 için belirlenen yurt dışı fiyatı ise 81.400 euro olarak resmiyet kazanmış durumda.